* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. قرارداد مشارکت در ساخت | وکیل تنظیم قرارداد | دفتر وکالت محمدمهدی آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | وکیل نیاوران تهران | بهترین وکیل منطقه ۱ تهران

قرارداد مشارکت در ساخت | وکیل تنظیم قرارداد

وکیل ملکی در تهران
حکم رد مال در فروش مال غیر | وکیل ملکی در تهران
مهر ۲, ۱۳۹۸
وکیل ایرانی در ترکیه
مراحل ثبت طلاق در کنسولگری توسط وکیل ایرانی در ترکیه
مهر ۳, ۱۳۹۸
نمایش همه

قرارداد مشارکت در ساخت | وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد

 نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت

هنگامی که قصد دارید مسئولیت احداث یک پروژه ساخت و ساز رو طی قرارداد مشارکت در ساخت برعهده بگیرید بدون شک هدف­تان به عنوان طرف دوم و شریک پروژه این است که برنده باشید و نه بازنده تا اینکه به سود مناسب برسید.

اما باید به یک حقیقت اشاره بکنم که خیلی از سازندگان از آن غافل هستند. دوست گرامی و سازنده عزیز، اگر شما فکر می­کنید با محدود کردن حقوق و منافع مالک و توسعه دادن منافع و حقوق خودتان برنده معامله   می­شوید باید همین جا اعتراف کنم که سخت در اشتباه هستید. چون هر چند مالک ممکن است در زمان امضای قرارداد مشارکت در ساخت ناآگاه و بی­تجربه باشد اما پس از آن در کلاس درس شما رشد خواهد کرد و از معلمان خصوصی زیادی در اطرافش نهایت استفاده را خواهد کرد و آنچنان ضربه­ای را بر پیکره قرارداد مشارکت در ساخت خواهد زد تا با بن­بست قراردادی مواجه شوید.

با توجه به توسعه و گسترش روز افزون شهرها ، روستاها و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده  و نیاز به ساخت و ساز واحدهای مسکونی ، تجاری و اداری جدید و همچنین سود موجود در عرصه ساخت و ساز و سرعت رو به رشد در این بخش ، مالکان و سازندگان  را بر آن داشته که به ساخت و ساز با اقبال بیشتری روی آورند و مبادرت به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت نمایند ، حال آنکه نحوه انعقاد و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و درج شروط لازم ضمن آن که حقوق مالک و یا سازنده را در موارد بروز اختلاف تأمین نماید خود از موضوعات حقوقی و تخصصی است که مالک و یا سازنده ممکن است از آنها اطلاعات چندانی نداشته باشند ، از سوی دیگر مالکان و یا سازندگان جهت ساخت و ساز لازم است با اشخاص دیگری هم چون مهندسان ، پیمانکاران ، اسکلت سازان ، کاشی کاران ، برق کاران و . . . که هر یک انجام قسمتی از کار را عهده دار خواهند بود ، قرارداد های لازم را به درستی منعقد نمایند تا در صورت بروز اختلاف ، حقوق خود را از قبل حفظ نموده باشند . بنابراین مهمترین قسمت کار ، انعقاد قراردادی مناسب می باشد ، علی الخصوص اینکه به همراه داشتن وکیل برای اشخاصی که اولین بار اقدام به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت  می نمایند ضرورت خود را بیشتر نشان می دهد .