* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل | دفتر وکالت محمدمهدی آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | وکیل نیاوران تهران | بهترین وکیل منطقه ۱ تهران

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل

وکیل تنظیم قرارداد در تهران
فروردین ۱۰, ۱۳۹۹
آیا خرید و استخراج یت کوین جرم است ؟
فروردین ۱۳, ۱۳۹۹
نمایش همه

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل

تنطیم قرارداد چیست ؟

قرارداد یک توافقنامه الزام آور قانونی است بین دو یا چند نفر که طرفین قرارداد خواهند بود.  اکثرا قرارداد ها به صورت کتبی تنظیم می شوند ولی لازم است بدانید که قرارداد می تواند به صورت شفاهی نیز منعقد گردد. تنظیم قرارداد زمانی صحیح و الزام آور است که با اراده طرفین قرارداد تنظیم گردد لذا قراردادهای اکراهی غیر نافذ و یا بعضا باطل می باشند.

معمولا قرارداد در زمانی تنظیم می شود که روابط طرفین به صورت مصالحه آمیز بوده و طرفین اشتیاق به انعقاد قرارداد دارند و ممکن است دقت کافی در هنگام تنظیم آن نشود و موجبات ورود خسارات بعضا جبران ناپذیری فراهم گردد پس می بایست در زمان تنظیم قرارداد تمامی مشکلاتی که ممکن است در آینده آشکار گردد دیده شود و به طور روشن در قرارداد ذکر و ضمانت اجرای آن نیز با توجه به قوانین مشخص گردد.

برای تنظیم یک قراردا نیاز به شناخت و آگاهی از قوانین بسیار حیاتی است ، بسیاری از مشکلاتی که برای اشخاص پیش می آید به دلیل تنظیم قرارداد های اشتباه یا فاقد ضمانت اجرا ویا قرارداد هایی است که دارای ضمانت اجرا است ولی ضمانت اجراهای در نظر گرفته از لحاظ قانونی قابل اعمال نیست.

عبارات حقوقی می بایست در جایگاه صحیح خود استفاده شود به عنوان مثال عبارات فسخ ، انفساخ ، انحلال ، اقاله ، خسارت تاخیر تادیه و وجه التزام هر کدام بار معنایی و حقوقی خود را دارد و طبیعتا افراد غیر متخصص با معنای حقوقی این کلمات اشنا نیستند و موجبات تضرر غیر قابل جبرانی را ایجاد می نمایند ، لذا قویا توصیه می گردد جهت انعقاد قرارداد از متخصصین حقوقی در زمینه قرارداد ها استفاده نمایید.

وکیل دادگستری کلیه شرایط لازم برای تنظیم قرارداد را رعایت می نماید. بعضی از این شرایط شکلی بوده و به ماهیت قرارداد ارتباطی ندارد ولی طرح صحیح آن ها در ماهیت قرارداد بسیار تأثیر گذار و سرنوشت سازست. این شرایط می تواند شامل طرفین، موضوع، مدت، مبلغ، شرایط، تعهدات، تضمین ها، نحوه رسیدگی به اختلافات قراردادی، امضای قرارداد و غیره باشد.

 

در تنظیم قراردادها به چه نکاتی باید توجه کرد 

 

نسخه های قراداد باید به تعداد طرفین بوده و همه نسخه ها به امضای طرفین قرارداد برسد.

اگر در قراردادی قلم خوردگی باشد، علت و اصلاحیه آن باید قید شده و به امضاء طرفین برسد.

پیشنهاد می شود که شهود، قرارداد را امضا نمایند.

در صورتی که قراردادی توسط نماینده یکی از طرفین منعقد شود باید سمت او ذکر شده و امضای او از طرف شخص اصیل باشد.

موردی که معمولا وکلا در تنظیم قراردادها لحاظ می کنند، شرط داوری است. شرط داوری به این معناست که طرفین توافق می کنند که در صورتی که اختلافی فی مابین افراد ذی نفع قرارداد پیش آمد برای داوری به شخصی که مورد توافق طرفین است، مراجعه کنند.