* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. وکیل سرقفلی | دفتر وکالت محمدمهدی آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | وکیل نیاوران تهران | بهترین وکیل منطقه ۱ تهران

وکیل سرقفلی

کمیسیون ماده 100 شهرداری
کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری
تیر ۱۰, ۱۳۹۹
دعاوی مرتبط با ارث
دعاوی مرتبط با ارث
تیر ۲۰, ۱۳۹۹
نمایش همه

وکیل سرقفلی

وکیل سرقفلی

وکیل سرقفلی

وکیل سرقفلی

پدیده سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت بعنوان یک نهاد قانونی در نظام اقتصادی و قضایی ما جوان و نوپاست، لذا بررسی و رسیدگی پرونده های مربوطه تنها توسط وکیل سرقفلی یا گروه وکلای مجرب که تجارب زیادی در این خصوص دارند قابل انجام می باشد. مواردی که سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت یک محل چندین برابر قیمت عرصه و اعیان آن محل است یا حق کسب و پیشه و تجارت تعیینی از سوی کارشناسان، چند یا چندین برابر اجاره بهایی است که مستاجر در تمام مدت اجاره به موجر پرداخت کرده است، کم نیست و چنین مواردی تنها توسط چشم ریزبین و نکته سنج وکیل سرقفلی قابل رصد و پیگیری است.

مراحل انجام پرونده سرقفلی توسط وکیل سرقفلی:

در جلسه ای که با وکیل سرقفلی گذاشته میشود مدارک و مستندات شما از قبیل سرقفلی اجاره نامه، سند سرقفلی و دیگر مدارک توسط وکیل سرقفلی بررسی میشود و با توجه به اینکه چه نوع دعوایی باید مطرح شود و در خصوص هزینه دادرسی و نحوه دعوا برای شما توضیحات کاملی را ارائه میدهد.

اسقاط حق سرقفلی از زبان وکیل سرقفلی:

۱-تغییر شغل
۲-انتقال به غیر
۳-تعدی و تفریط
۴-عدم پرداخت اجاره بها
۵-تغییرات فیزیکی در محل سرقفلی
۶-اجاره دادن محل سرقفلی

مزایای حضور وکیل سرقفلی

با توجه به پیچیدگی مراحل دادرسی در کلیه دعاوی حضور وکیل تاثیری مثبت در تصمیم و روند پرونده ها دارد. در رابطه با دعاوی سرقفلی و حق کسب و پیشه حضور وکیل با توجه به موارد زیر لازم و توصیه میشود بدون مشاوره با وکیل اقدام نشود.

دعاوی مربوط به سرقفلی نیاز به مطالعه قوانین متعدد دارد.
دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه با توجه به اینکه در عرف سرقفلی و حق کسب و پیشه تفکیک نشده و در قوانین این تفکیک وجود دارد بهتر است متخصص این امر (وکیل) در دعاوی حضضور داشته باشد .
در رابطه با دعاوی مربوط به اجاره و سرقفلی و کسب و پیشه قوانین متعدد از جمله مدنی و قوانین روابط موجر و مستاجر سال ۵۶، ۶۲، ۷۶و برخی قوانین پراکنده و آیین نامه ها وجود دارد و تشخیص اینکه دعوا با توجه به کدام قانون اقامه شود بسیار حائز اهمیت است.

به عنوان یک مستاجر و صاحب سرقفلی چه قبل خرید آن و چه در مدت استفاده از محل سرقفلی همیشه با یک وکیل سرقفلی در ارتباط باشید تا شما را با مخاطرات و مشکلات احتمالی برخی اقدامات در محل سرقفلی آگاه سازد.