* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. عواقب عدم ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی | دفتر وکالت محمدمهدی آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | وکیل نیاوران تهران | بهترین وکیل منطقه ۱ تهران

عواقب عدم ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

نکاتی پیرامون سهم الارث زوجه پس از فوت زوج و بلعکس
نکاتی پیرامون سهم الارث زوجه پس از فوت زوج و بلعکس
بهمن ۲۸, ۱۳۹۷
در صورتی که اموال فرد بدهکار در جریان مزایده فروش نرود  تکلیف چیست؟
در صورتی که اموال فرد بدهکار در جریان مزایده فروش نرود  تکلیف چیست؟
بهمن ۲۸, ۱۳۹۷
نمایش همه

عواقب عدم ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

عواقب عدم ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

عواقب عدم ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی

بلاتکلیفی مردم درباره اینکه سند خودرو را کجا انتقال دهند، همچنان ادامه دارد. یکی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم اینطور سئوال خود را طرح کرده که: “خودرویی را به خریدار فروخته ام. طبق گفته پلیس راهور نیروی انتظامی، من سند مالکیت و برگ سبز خودرو را همزمان با تعویض پلاک در مراکز تعویض پلاک منتقل کرده اند ولی خریدار اصرار دارد باید سند مالکیت را هم در دفاتر اسناد رسمی منتقل کنم. خریدار قسمتی از پول ماشین را نگه داشته و می گوید تا سند رسمی را منتقل نکنی، تمام نرخ خودرو را نمی پردازم. بالاخره انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی اجباری است و اگر این کار را نکنیم، چه تبعاتی برای ما دارد؟

در صورت عدم تنظیم سند رسمی، محاکم اسناد آنها را قبول نخواهند داشت.گاهی یک خودرو چند مرتبه به فروش می رسد و یا ممکن است ورثه ای باشد که ثبت نکردن آن در آینده دسترسی به فروشندگان و خریداران بعدی آن را مشکل می سازد،خریدارانی که به استناد برگ سبز معاملات دیگری انجام می دهند خودشان را در معرض شکایت و دادخواست به محاکم عمومی حتی از منظر کیفری قرار داده و باید خسارت های خریداران بعدی را جبران کند.قتی تنها سند خودرو، “برگ سبز” باشد و این مدرکی معتبر برای مراجع قضایی شناخته نشود دارنده برگ سبز فقط دارنده پلاک تلقی شده و نمی تواند خودرو را به فرد دیگری منتقل کند. به همین دلیل خریدارن بعدی می توانند به محاکم قضایی شکایت کنند. به تعبیری دیگر این نوع فروش انتقال مال غیر است و کلاهبرداری تعبیر می شود.ا بیان اینکه به اعتقاد مردم مراجعه به دفترخانه ها لزومی ندارد میتوان گفت:اما در کوتاه مدت اتفاقی نمی افتد، زمان فروش خودرو خریدار از فروشنده سند رسمی مالکیت را طلب میکند. اگر در همان مدت نسبت به وسیله نقلیه اختلاف افتاده و کار به محکمه کشیده شد، برگ سبز به رسمیت شناخته نمی شود.اگر خودرویی بدون ثبت در دفترخانه ده مرتبه فروخته شود و نفر دهم برای ثبت اقدام کند چه مشکلاتی پیش می آید؟ میتوان گفت:نفر دهم ۹۸ درصد به سند رسمی نمی رسد و برای ثبت سند باید به ۹ مالک سابق خودرو مراجعه کند. اگر دفترخانه ای بر خلاف قانون به تحریک پلیس اکتفا کرد و در خرید چند مرتبه خودرو دارنده سند سبز را مالک اصلی دانست، تخلف کرده است.بنا بر این مسائلی که گفته شده حتی الامکان برای انتقال مال به دیگری و برای جلوگیری از این مسائل به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه بفرمایید.