صدور چک و نکات قانونی پیرامون آن

قرار اناطه چیست؟ طرح دعوای حقوقی در دادگاه حقوقی و صدور حکم قطعی
دی ۱۲, ۱۳۹۷
۱۷ نکته طلایی در زمان “صدور چک” :
دی ۱۲, ۱۳۹۷
Show all

صدور چک و نکات قانونی پیرامون آن

شناخت از قوانین و مقررات دریافت چک از ابعاد زندگی ما، امری ضروری و مهم می‌باشد که نمی‌توان به هیچ وجه منکر این موضوع بود. هر کدام از روابط مالی و معاملات اقتصادی متداول در جامعه، دارای نکات حقوقی و مالی مربوط به خود می‌باشد که از جهات گوناگون حائز اهمیت است. متاسفانه بسیاری از مردم به دلیل سهل انگاری و کم توجهی به نکات کوچک و بزرگ مباحث مالی، دچار خسارات و زیان‌هایی مختلفی می‌شوند. توجه داشته باشید که ضعف شما در خصوص عدم اطلاع و شناخت کافی از نکات حقوقی مربوط به مباحث مالی زندگی شغلی و شخصی تان، راه را برای کلاه برداران و سودجویان هموار می‌سازد و بدون آنکه متوجه سوء نیت این اشخاص شوید، دچار کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه خود می شوید. بنابراین بر همه مردم واجب است که در زمینه‌های گوناگون زندگی، شناخت کافی از قوانین را کسب نمایند.

به چه میزان از نکات حقوقی و فنی صدور و دریافت چک اطلاع دارید؟
یکی از مباحث مهم روابط مالی در زندگی شخصی و شغلی، موضوع دریافت چک و صدور چک می‌باشد که بسیار مهم تلقی می‌شود. برای هر کسی ضرورت دارد که ابعاد حقوقی و نکات فنی موضوع صدور چک و دریافت چک را مورد توجه قرار دهد تا دچار مشکلات و زیان‌های مالی و معنوی متداول نشود.

بنابر خط مشی سازمانی گروه وکلای یاسا در خصوص ایجاد بستری تعاملی جهت ارائه مقالات آموزش ، تیم پژوهشی گروه وکلای یاسا طبق درخواست برخی از مخاطبان محترم در خصوص بررسی جوانب موضوع صدور چک یا دریافت چک‌، در این مقاله به نکات موجود در هنگام صدور چک یا دریافت چک پرداخته است.