Search
Close this search box.
مطالبه حق بیمه کشتی

مطالبه حق بیمه کشتی

امتیاز دهید post
آنچه در این مطلب می‌خوانید

مطالبه حق بیمه کشتی

مطالبه حق بیمه کشتی

شرکتهای بیمه ای بر خلاف انتظار و آنچه در ذهن خود تصور مینماییم همیشه مسئولیت پرداخت حق بیمه تحت پوشش را بر عهده نگرفته و با ایرادات مختلف در صدد عدم پرداخت خسارات دریایی میباشند.در خصوص مطالبه حق بیمه کشتی با توجه بر اینکه دفتر وکالت محمد مهدی آتش پیکر تجربه حضور در محاکم را جهت بازیابی حقوق افراد داشته است آماده حمایت از مطالبه حق بیمه کشتی شما در اخذ خسارات وارده تحت پوشش بیمه نامه شما میباشد.

مطالبه حق بیمه کشتی و خساراتی که در بیمه نامه دریائی تحت پوشش قرار می گیرد:

باید توجه داشت که مطالبه حق بیمه کشتی فقط از خطرات و خساراتی که جنبه اتفاقی و غیر قابل پیش بینی دارد در تحت بیمه نامه دریائی پوشیده است امکان پذیر می باشد ، لذا مطالبه حق بیمه کشتی از خساراتی که ناشی از فرسودگی طبیعی کشتی و یا کالا و عیب ذاتی کالا مثلاً کرم خوردگی در خشکبار ، زنگ زدن در تیر آهن باشد شامل پوشش بیمه نمی باشد ، بنابراین خسارات وارده به دو طبقه مشخص تقسیم می شود .

1– خسارات عمدی که ممکن است از روی حسن نیت و بمنظور حفظ کشتی و جلوگیری از غرق شدن آن حادث شده باشد مانند ریختن کالا به دریا Jettison به منظور سبک کردن کشتی در مواقع طوفان که در این صورت تابع مقررات GENERAL AVERAGE خواهد بود.

2– خسارات غیر عمدی که در اثر حوادث اتفاقی و غیر قابل پیش بینی به وجود آید بشرح زیر می باشد:

الف ) زیانهای حاصل از دریا : این خسارات شامل کلیه خطراتی می گردد که در اثر سفر دریا حاصل می شود مانند: تصادم کشتی با کشتی دیگر یا به گل نشستن و غرق شدن کشتی.
ب) آتش سوزی در دریا که ممکن است کشتی یاکالا بطور اتغاقی دچار آتش سوزی شود و یا کالا به علت اطفاء حریق آبدیده شود.
ج) احتراق کالاهای محترقه یا آبدیگی یا خطرات ناشی از دزدان دریائی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121406834

10دقیقه مشاوره حقوقی رایگان!