وکیل تنظیم قرارداد در تهران

آنچه در این مطلب می‌خوانید

تنظیم قرارداد چیست ؟

قرارداد یک توافقنامه الزام آور قانونی است بین دو یا چند نفر که طرفین قرارداد خواهند بود.  اکثرا قرارداد ها به صورت کتبی تنظیم می شوند ولی لازم است بدانید که قرارداد می تواند به صورت شفاهی نیز منعقد گردد. تنظیم قرارداد زمانی صحیح و الزام آور است که با اراده طرفین قرارداد تنظیم گردد لذا قراردادهای اکراهی غیر نافذ و یا بعضا باطل می باشند.

معمولا قرارداد در زمانی تنظیم می شود که روابط طرفین به صورت مصالحه آمیز بوده و طرفین اشتیاق به انعقاد قرارداد دارند و ممکن است دقت کافی در هنگام تنظیم آن نشود و موجبات ورود خسارات بعضا جبران ناپذیری فراهم گردد پس می بایست در زمان تنظیم قرارداد تمامی مشکلاتی که ممکن است در آینده آشکار گردد دیده شود و به طور روشن در قرارداد ذکر و ضمانت اجرای آن نیز با توجه به قوانین مشخص گردد.

برای تنظیم یک قراردا نیاز به شناخت و آگاهی از قوانین بسیار حیاتی است ، بسیاری از مشکلاتی که برای اشخاص پیش می آید به دلیل تنظیم قرارداد های اشتباه یا فاقد ضمانت اجرا ویا قرارداد هایی است که دارای ضمانت اجرا است ولی ضمانت اجراهای در نظر گرفته از لحاظ قانونی قابل اعمال نیست.

عبارات حقوقی می بایست در جایگاه صحیح خود استفاده شود به عنوان مثال عبارات فسخ ، انفساخ ، انحلال ، اقاله ، خسارت تاخیر تادیه و وجه التزام هر کدام بار معنایی و حقوقی خود را دارد و طبیعتا افراد غیر متخصص با معنای حقوقی این کلمات اشنا نیستند و موجبات تضرر غیر قابل جبرانی را ایجاد می نمایند ، لذا قویا توصیه می گردد جهت انعقاد قرارداد از متخصصین حقوقی در زمینه قرارداد ها استفاده نمایید.

وکیل تنظیم قراردادها

 

(وکیل قراردادها) در واقع یک وکیل پایه یک دادگستری است که به طور تخصصی در زمینه تنظیم انواع قراردادها، توافق نامه ها، پیمان ها خدمات حقوقی تخصصی ارائه می دهد. تصور نکنید که هر وکیلی ولو وکیل دارای ۳۰ سال سابقه می تونه یک صفحه قرارداد بنویسه. هر حقوق دان و وکیلی لزوماً نمی تونه قراردادنویس باشه!!

وکیل متخصص تنظیم قرارداد موضوع کاری شما با طرف مقابلتان را در قالب یک قرارداد حقوقی محکم طراحی و تنظیم می نماید که در واقع آن قرارداد یک قانون بین دو طرف است.

وکیل امور قراردادها توانایی پیش بینی موارد اختلاف انگیز و شناسایی نقطه کورهای حقوقی رابطه کاری و تجاری دو طرف را دارد و راه حل حقوقی مناسب آن را پیدا می نماید.

 

وکیل امور قراردادها در چه زمینه های حقوقی طور تخصصی فعالیت دارد  :

 

 ۱) تنظیم قراردادها 

تنظیم حقوقی انواع قراردادهای ملکی، ساختمانی، شراکت کاری، خرید و فروش، اجاره، مشارکت مدنی، مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، سرمایه گذاری و غیره.

 ۲) مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست و لایحه دعاوی مربوط به قراردادها 

مشاوره حقوقی جهت راهکارهای قانونی تامین نقطه نظرهای طرفین معامله و انعقاد قرارداد، مشاوره حقوقی در زمینه نحوه تنظیم قرارداد و متمم ها و الحاقیه های قرارداد و یا تفسیر حقوقی قرارداد، تنظیم دادخواست و لایحه دفاعیه در دعاوی قراردادها.

 ۳) وکالت دعاوی مربوط به قراردادها 

وکالت در طرح دعوا و یا دفاع از دعوا در خصوص کلیه دعاوی مربوط به اختلافات ناشی از قراردادها اعم از ابطال قرارداد، فسخ قرارداد، خسارات قراردادی، الزام به انجام تعهدات قرارداد و غیره.

 ۴) داوری در اختلافات مربوط به قراردادها 

بهترین شیوه حل و فصل اختلافات قراردادی، رجوع به داوری یک وکیل متخصص قراردادها است. این نشان دهنده تدبیر شماست که جهت حل و فصل اختلاف خود با طرف قرارداد، شرط داوری نمایید و یا اختلاف ایجاد شده خود را به داوری یک وکیل قراردادها به عنوان داور مرضی الطرفین و یا داور اختصاصی خود ارجاع دهید.

مطمئن باشید این راه نتیجه بخش تر و کم هزینه تر و کم استرس تر خواهد بود. اگر داور قرارداد یک فرد عادی غیر حقوقی انتخاب شده است، برای نگارش حقوقی متن رای داوری از وکیل امور قراردادها تنظیم پیش نویس رای داوری را بخواهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *