وکیل تنظیم قرارداد در تهران | وکیل تنظیم قرارداد

آنچه در این مطلب می‌خوانید

 وکیل متخصص تنظیم قرارداد در تهران

وکیل تنظیم قرارداد بیان می دارد، امروزه تنظیم قرارداد های داخلی و بین المللی در روابط تجاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که این امر بر همگان محرز می باشد. با توجه به پیچیده شدن روابط و گسترده شدن دامنه قرارداد ها در هر دو عرصه داخلی و بین المللی لازم است که در تنظیم قرارداد ها از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفته شود. این امر از دو جهت دارای اهمیت می باشد. ابتدا اینکه خواسته های شما از یک قرارداد به نحوه صحیح و حقوقی در قرارداد گنجانده می شود و دوم اینکه از ضرر های احتمالی آینده جلوگیری خواهد شد.

به جهت اینکه در عالم حقوق کلمات دارای بار معنایی بسیار بالایی می باشند، ممکن است شما در صحبت های روزمره از کلماتی استفاده کنید و از بار حقوقی آن هیچ آگاهی نداشته باشید اما اگر این کلمات را در قراردادها استفاده کنید ممکن است برای شما ضررهای سنگین مالی به همراه داشته باشد، از این رو ضروری است که برای جلوگیری از متحمل شده ضرر های غیر قابل جبران تنظیم قرارداد را به وکیل متخصص تنظیم قرارداد بسپارید و با خیالی آسوده و صرف هزینه ای به مراتب کمتر از زمانی که شما در روند قرارداد دچار اختلاف شوید و به وکیل نیاز پیدا کنید، اقدام به تنظیم قرارداد نمایید.

 

وکیل تنظیم قرارداد در تهران و اجزاء تشکیل دهنده قرارداد

 

تنظیم قرارداد دارای بخش های مختلفی است که به شرح ذیل می باشد که وکیل تنظیم قرارداد سعی دارد در چندین مقاله جداگانه به تشریح آنان بپردازد:

۱- عنوان قرارداد
۲- طرفین قرارداد
۳- موضوع قرارداد
۴- شروط ضمن عقد
۵- خسارات ناشی از عدم انجام قرارداد
۶- حل اختلاف ناشی از قرارداد
۷- خاتمه قرارداد

 

وکیل متخصص تنظیم قرارداد  در تهران و تعریف طرفین قرارداد

 

هر قراردادی به عنوان یک عقد برای انعقاد لاجرم نیاز به دو طرف دارد، به جهت اینکه هر عقدی از توافق دو اراده حاصل می شود و یک اراده به تنهایی نمی تواند به وجود آورنده یک نهاد حقوقی به نام عقد باشد. طرفین قرارداد ممکن است اشخاص حقیقی باشند یا اشخاص حقوقی که به تبع آن دارای شرایط خاص خود می باشند.

 

در خصوص طرفین قرارداد به چه مواردی باید توجه شود ؟

 

پیش تر بیان شد که طرف قرارداد ممکن است شخص حقیقی باشد یا شخص حقوقی با توجه به این موضع باید ملاحظاتی را در نظر گرفت که بعضی از این موارد مشترک مابین اشخاص حقیقی و حقوقی هستند و بعضی دیگر مختص هر یک از این شخصیت می باشند. در ادامه وکیل متخصص در تنظیم قرارداد به بیان شرایط مربوط به  اشخاص حقیقی و حقوقی خواهد پرداخت.

 

بررسی شرایط  اشخاص حقیقی و حقوقی

 

وکیل متخصص در تنظیم قرارداد در ادامه به بیان شرایطی می پردازد که مشترک بین اشخاص حقیقی و حقوقی است.

 

الف) بررسی امکانات:

وکیل متخصص تنظیم قرارداد بررسی امکانات را بدین شرح بیان می دارد، بررسی امکانات بدان معناست که آیا شخصی که می خواهد به عنوان طرف قرارداد انجام امری را بر عهده گیرد، آیا از نظر امکانات توانایی انجام این کار را دارد یا خیر؟ به منظور نیل به این هدف می توان تجهیزات طرف قرارداد و یا حساب مالی شخص مورد نظر را بررسی نمود. در هر حال این یک امر مهم است که از هر طریق که مسیر باشد باید طرف قرارداد بدان آگاهی کامل داشته باشد.

ب) بررسی صلاحیت طرف قرارداد:

وکیل متخصص تنظیم قرارداد بررسی صلاحیت را اینگونه بیان می دارد که طرفین قرارداد می بایست از نظر فنی و علمی و قانونی توانایی انعقاد قرارداد حاضر را دارا باشند. آگاه شدن از اینکه آیا طرف قرارداد از نظر فنی و علمی شرایط انجام مورد تعهد را دارد یا خیر بدین نحو است که، مدارک مثبته این امر که شامل مدارک تخصصی علمی و همچنین بازدید از نمونه کارهای انجام شده از سوی طرف قرارداد و عند الزوم مذاکره با مالک کار قبلی انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *