Search
Close this search box.
وکیل مالیات بر ارث

آشنا شدن با وکیل مالیات بر ارث

امتیاز دهید post
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ما در این مقاله برای شما بیان خواهیم کرد که وکیل مالیات بر ارث کیست و چه وظایفی دارد؟ چگونه می‌توانیم یک وکیل مالیاتی دارای تخصص بالا در موار ارثیه را تشخیص دهیم؟ از چه طریقی می‌شود چنین وکیلی را پیدا کرد؟ وکیل دارای تخصص مربوط به امور مالیات بر ارث چطور می‌تواند به اشخاص کمک کند؟ آیا در همه موارد استخدام چنین وکیلی ضرورت دارد و یا انجام مشاوره‌های لازم در این زمینه کفایت می‌کند؟

گروه حقوقی پرشیا با برخورداری از مجموعه‌ای از وکلای متخصص، از جمله وکیل مالیات بر ارث، به شما در زمینه امور مالیاتی‌تان کمک خواهند کرد، همچنین این گروه با ارائه مشاوره‌های حقوقی لازم به شما اطلاعات لازم را در زمینه امور مالیات بر ارث خواهند داد.

وکیلی که دارای تخصص در امور مالیاتی بر ارث هستند؛ به همه افرادی که به نوعی گرفتار پرونده‌های مالیاتی هستند کمک خواهد کرد تا در سریع‌ترین زمان لازم و روش اصولی و درست، اقدامات مالیات بر ارث خود را پیش برده و در سرانجام کار، به هدفی که می‌خواهید برسید.

 

با ما همراه باشید

 

ویژگی های وکیل مالیات بر ارث

ویژگی های وکیل مالیات بر ارث

این وکیل دارای توانایی‌های بالا و متفاوتی است که وظیفه این وکیل با وکلای فعال در امورات قضایی دیگر فرق می‌کند. از وکیل مالیاتی نباید توقع داشت که کارهای مربوط به مسائل دیگر را حل و فصل کند و تخصص این وکیل در زمینه مسائل مالیاتی از جمله مالیات بر ارث است.

مبحث ارثیه و مسائل مربوط به ماترک و دارایی به جا مانده از متوفی، بسیاری از افراد جامعه را درگیر خودش کرده است و اکثر افراد، خصوصا در زمینه ماترک‌های هنگفت و اموال بسیار متوفی، شاید نتوانند از پس مسائل مالیات بر ارث خود بر بیایند؛ پس در این زمینه چه بهتر است که از یک وکیل مالیات بر ارث متخصص و مجرب کمک بگیرید.

وکیل مالیاتی ارثیه به شما کمک خواهد کرد که از هزینه‌های بی‌نتیجه و بی‌فایده‌ای که در زمینه مسائل مالیاتی خود باید انجام دهید ممانعت کند و نه تنها این وکیل در این زمینه باعث هدر روی هزینه‌های شما نخواهند شد، بلکه از رفت و آمدهای غیرضروری و بی‌نتیجه شما نیز جلوگیری می‌کند. چنین وکیلی با توانایی‌هایی که دارد به شما کمک خواهد کرد تا از ضررهایی که ممکن است به شما آسیب بزند، بازداریتان کند.

 

وکیل مالیات بر ارث کیست؟

این وکیل یکی از نوع وکلایی است که تخصص و دوره‌های لازم را درباره پرونده‌های مالیاتی ارثیه دیده است و اغلب اوقات تجربه‌های لازم در این زمینه را به اندازه کافی از سرگذرانده است؛ در نتیجه تخصص و تجربه‌های این وکیل در امورات مربوط به مالیات بر ارث به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

وکیل دارای تخصص و تجربه در امور مالیاتی ارثیه نیز مانند دیگر وکلای دادگستری دارای پرونده وکالت بوده و کارایی و قابلیت این وکیل بیشتر در حیطه تعیین مالیات‌های معین شده بر ارث است و بهترین فرد در این زمینه می‌باشد که کمک کننده بسیار خوبی در این امور و اقدامات به شما است.

مسائل مالیاتی که مربوط به ارث از مباحث حقوقی هستند که این مبحث در قانون اصلاح شده نسبت به قوانین گذشته بسیار اختصاصی‌تر و با اهمیت‌تر شده‌اند. موضوعات مالیات بر ارث دارای شرایط و موقعیت‌های خاص خودش است که از دشواری های بسیاری برخوردار است. دشواری مسائل حقوقی مالیات تعیین ارث درکشور موجب شده است تا شخصی با تخصص و عنوان وکیل مالیات بر ارث در این زمینه ایجاد شود تا هم به افراد کمک کرده و هم باعث راحت‌تر شدن تصمیمات قانون‌گذار شود.

گروه حقوقی پرشیا با بهره‌ مندی ازمجموعه‌ای از وکلای مجرب، از جمله وکیل مالیات بر ارث به شما کمک خواهند کرد که مسائل مالیاتی مربوط به ارث خود را به شکل بهتری پیش ببرید و همچنین این گروه با ارائه مشاور‌ه‌های لازم در رابطه با مالیات بر ارث، به شما راهنمایی‌های لازم را خواهد داد.

 

خصوصیات اخلاقی وکیل مالیات بر ارث

وکیل نام برده باید از قدرت تحمل و صبر بسیار برخوردار باشد و با همین روحیه مقاوم و سرسختانه خود به شما کمک خواهد کرد که پرونده‌های دشوار و پیچیده‌تان بهتر پیش رود. هر چقدر هم که یک وکیل دارای دانش، تخصص و تجربه کافی باشد ولی از اصول و اخلاقیات قضایی که برخوردار نباشد، نخواهد توانست به شما کمکی بکند؛ پس یکی از ویژگی‌های وکیل مالیاتی مربوط به ارثیه علی‌رغم داشتن تخصص کافی، اخلاقیات خوب قضاوتی آن است.

علاوه بر حضور مستمر وکیلی که در زمینه مالیات بر ارث تخصص دارد، کمک خواهد کرد پرونده شما سریع‌تر پیش رود؛ استفاده از مشاوره‌های چنین وکیلی به شما کمک کننده خواهد بود که روندکاری شما به شکل بهتری پیش رفته و رسیدگی به پرونده شما شتاب بیشتری بگیرد.

 

برای آشنا شده با قوانین مهم اخذ گواهی مالیات بر ارث توسط وکیل انحصار وراثت می‌توانید به صفحه گواهی مالیات بر ارث مراجعه کنید.

فعالیت وکیل مالیات بر ارث

نوع فعالیت وکیل مالیات برارث

جلسه‌های مشاوره وکیل مالیات بر ارث به دو نوع قابل تقسیم است که هر وکیل فعالی و به روزی در زمینه تعیین مالیات بر ارث باید مطابق با دنیای روز عمل کرده و تمامی امکانات و شرایط روز مشاوره حقوقی را به شکل خصوصی برای خود فراهم کند تا در این صورت هم به گسترش حرفه خود کمک کرده و هم بتواند تخصص خود را در اختیار افراد در نقاط مختلف بگذارد.

  • یک نوع از این مشاوره‌ها، مشاوره حضوری و حضور یافتن در دفتر وکیل است تا شما مسائل خود را مطرح کنید و ایشان هم به شما مشاوره‌های لازم را بدهد.
  • نوع دوم آن، این روزها با گسترش شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات از فاصله دور ممکن شده است و اکثر افراد مشاوره‌های حقوقی خود را به این شکل از بهترین وکلا از سراسر کشور دریافت می‌کنند و از خدمات مشاوره‌های حقوقی غیرحضوری آن‌ها بهره می‌برند.

چنین وکیل باید دارای تجربیات کافی در زمینه رسیدگی به چنین پرونده‌هایی باشد به همین دلیل است که برای وکلای تازه وارد میدان شده واجب است که دوره‌های عملیاتی لازم را بگذارنند تا بتوانند در حیطه مسائل حقوقی و خصوصی به شما کمک لازم را انجام دهند.

از جمله مهارت‌های این وکیل در ترتیب دادن انواع دادخواست‌ها و اسناد حقوقی از جمله لوایح و دفاعیه است. وکیلی که تخصص مالیات بر ارث را دارد به شما در تنظیم تقاضانامه، دادخواست حقوقی و قانونی لازم در سریع‌ترین زمان ممکن کمک خواهد کرد.

 

چگونگی یافتن وکیل مالیات بر ارث

برای پیدا کردن چنین وکیل متخصص و مجربی شما می‌توانید از اطرافیان خود که به تازگی با این مسائل درگیر بوده‌اند معرفی بخواهید و همچنین می‌توانید با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی از آن‌ها در این امورات از وکیل خوب کمک بگیرید.

راه بهتر و مناسب‌تر در این زمینه خصوصا در شهرهای بزرگ و با ازدحام جمعیت، با استفاده از سایت‌های حقوقی معتبر و قانونی ممکن بوده و همچنین از طریق دیگر شبکه‌های اجتماعی که معمولا اکثر وکلا در آن‌ها جهت یاری رساندن به اقشار جامعه فعالیت دارند، می‌شود درخواست کمک کرد.

در شرایطی که برای شما ممکن نیست که چنین وکیل را برای انجام امور مالیاتی مربوط به ارث خود استخدام کنید، می‌توانید از مشاوره‌های حقوقی و تخصصی این وکیل در امورات مربوطه کمک بگیرید. وکیل نام برده با در اختیار گذاشتن دانش و مهارت خود به شما در زمینه پرداخت مالیات مربوط به ارث خود کمک خواهد کرد و اطلاعات لازم را به شما در چنین مواردی خواهد داد.

 

انواع وکالت مالیات بر ارث

انواع وکالت مالیات بر ارث

نوع وکیلی که در امور مربوط به مالیات بر ارث فعالیت می‌کند به دو دسته قابل تقسیم است:

قراردادی: با توجه این نوع از وکالت قراردادی هر شخصی بنا به دلخواه خود وکیلی را که در امور مالیاتی بر ارث تخصص و تجربه داشته باشد را انتخاب می‌کند.

معاضدتی: انتخاب وکیل معاضدتی را کانون وکلا و با در نظر گرفتن اصل 35 با ضابطه اساسی و با استناد به ماده 44 ضابطه‌های نمایندگی انجام می‌دهد. انتخاب این نوع از وکیل توسط شخص صورت نمی‌گیرد و این موضوع به دلیل این است که فرد از هزینه شخصی خود پولی پرداخت نمی‌کند و در شرایط محرومیت مالی است.

اما یک نکته در اینجا لازم به ذکر است که هر شخصی برای کارهای مالیات بر ارث خود نیاز به استفاده از وکیل مربوط مالیات بر ارث را نداشته و با در نظر گرفتن شرایط زیر استفاده از وکیل مالیاتی برای امور ارثیه ضرورت دارد.

  • پیش آمدن مشکلی در امور مالیاتی فرد
  • اضهار نظراتی درباره اموال متوفی که در هنگام مرگش شامل مالیات می‌شوند
  • جهت راه انداختن یک تجارت جدید
  • توسعه و گسترش تجارت بین‌المللی و استخدام نیروی انسانی

 

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل شما را با وکیل مالیات بر ارث و وظایف او آشنا کردیم و همچنین به شما توضیح دادیم که چگونه و در چه شرایطی نیاز است که بخواهید از یک وکیل دارای تخصص در امور مالیاتی مربوط به ارثیه کمک بگیرید.

باید توجه داشته باشید که در همه امور، نیاز نیست که وکیل مالیاتی در زمینه ارثیه استخدام کنید و گاهی با چند جلسه مشاوره گرفتن از چنین وکیلی به دانش و آگاهی لازم در این زمینه خواهید رسید.

گروه حقوقی پرشیا در دفتر وکالت شمال تهران با بهره‌ مندی از مجموعه‌ای وکلای مجرب و دارای تخصص از جمله وکیل مالیات بر ارث به شما کمک فراوانی خواهند کرد و همچنین این گروه با ارائه مشاوره‌های حقوقی و خصوصی در زمینه مالیات بر ارث کمک شایانی به شما خواهند کرد؛ ضمن اینکه با برقراری تماس با شماره‌های تلفن: 26852793-021 / همراه: 09122714725 آتش‌پیکر، می‌توانید از خدمات مشاوره تلفنی این گروه حقوقی نیز برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121406834

10دقیقه مشاوره حقوقی رایگان!