بهترین وکیل ارث

بهترین وکیل ارث

آنچه در این مطلب می‌خوانید

بهترین وکیل ارث

وکیل ارث

از جمله مراحل دریافت ارث، اثبات وارثیت و تعیین سهم الارث هر یک از وراث است. پس از آن دادگاه می تواند بررسی های لازم را بر مبنای وصایای ارائه شده به دادگاه انجام داده و اقدام به صدور گواهی انحصار وراثت نماید. در صورت بروز مشکل در هر کدام از مراحل تعیین وراث و تعیین سهم الارث، بهترین وکیل ارث می تواند با ارائه مدارک و ادله کافی، به این پروسه کمک نماید.

ارث به چه معناست؟

ارث در معنای حقوقی خود، همان انتقال قهری اموال و دارایی های فرد متوفی به ورثه است. ارث می تواند دو وجهه مادی و معنوی داشته باشد، هرچند امروزه بیشتر جنبه مادی آن در اذهان تداعی می شود. از جنبه های معنوی ارث می توان به حقوق غیر مالی مانند حق انتقال و .. اشاره نمود. هرچند در بسیاری از موارد، متوفی پیش از مرگ خود نحوه تقسیم ارث و سهم الارث هر یک از ورثه را تعیین نموده است. اما مواردی نیز وجود دارد که ورثه متوفی، بر سر تقسیم میراث و تعیین وراث به اختلاف می افتند. در این صورت آنها می تواننداز بهترین وکیل ارث کمک بگیرند .

بهترین وکیل ارث

ارث یکی از مباحث بسیار پیچیده نه تنها برای عموم مردم که برای مراجع قضایی نیز هست. در نتیجه پروسه پیگیری و احقاق حقوق در این زمینه با دشواری زیادی همراه است. از این رو توصیه می‌شود، علاوه بر اینکه از ابتدا با بهترین وکیل ارث مشورت نمایید، پیگیری امور قضایی را نیز با کمک او پیش ببرید چرا که این امر نه تنها در هزینه بلکه در زمان شما نیز صرفه جویی می‌کند و از مشکلات و گره‌های احتمالی در پرونده می‌کاهد. چرا که این گونه پرونده‌ها معمولا به دلیل وجود مسائل فراوان مانند مدعی سهم‌الارث یا توقیف اموال متوفی، دانش حقوقی بیشتری می‌طلبد.برای آنکه ارث توسط ورثه دریافت شود در ابتدا باید وارثیت آنان تایید و در ادامه سهم الارث آنان نیز معین گردد.

با انجام مراحل فوق مسئله انحصار وراثت به دادگاه ارجاع داده می شود و دادگاه با صدور گواهی انحصار وراثت سهم الارث هر فرد را مشخص می کند. در صورت بروز هرگونه مشکل در بین وراث در رابطه با مسئله انحصار وراثت می توان با دخالت بهترین وکیل ارث نسبت به حل این موضوع اقدام کرد.

طبقه اول وراث :

طبقه اول وارث عبارتند از ؛ فرزندان، نوه ها، پدر و مادر

میزان سهم الارث پدر و مادر : همانطور که ملاحظه می شود از آنجا که پدر و مادر در طبقه اول قرار دارند در صورت فوت متوفی در هر صورت سهمی از ارث به جای مانده از فرزند خود که فوت شده خواهند برد اما میزان این سهم الارث در صورت وجود اشخاص دیگر که در طبقه اول و در کنار او قرار دارند متفاوت می شود.

اگر برای متوفی اولاد (فرزند) یا اولاد اولاد (نوه) از هر درجه که باشد موجود نباشد : هر یک از ابوین در صورت انفراد تمام ارث را می برد.

اگر برای متوفی اولاد یا اولاد اولاد از هر درجه که باشد موجود نباشد : اگر پدر و مادر میت هر دو زنده باشند مادر یک ثلث (یک سوم) و پدر دو ثلث (یک سوم) می برد.اگر برای متوفی اولاد یا اولاد اولاد از هر درجه که باشد موجود نباشد، اگر پدر و مادر میت هر دو زنده باشند ولی مادر حاجب( شخصی از طبقات دیگر که میزان سهم الارث مادر را کمتر می کند ) داشته باشد، سدس (یک ششم) از ترکه متعلق به مادر است و بقیه مال پدر است.

حاجبان مادر در این فرض که با وجود آنها مادر از بردن بیش از سدس (یک ششم) ترکه محروم می شود به شرح ذیل هستند: ( لازم به ذکر است این حاجبان چون در طبقات بعدی هستند به دلیل وجود مادر و پدر ارثی نمی برند )

نکته : حاجب به کسی گفته میشود که با وجود او در یک طبقه، طبقه بعد، ارث نمیبرد.

در صورت وجود چهار شرط میزان سهم الارث مادر سدس ترکه خواهد بود و باقی آنچه می ماند سهم الارث پدر راتشکیل می دهد.

اولا : لااقل دو برادر یا یک برادر با دو خواهر یا چهار خواهر باشند.
ثانیا : پدر آنها زنده باشد.
ثالثا : از ارث ممنوع نباشند مگر به سبب قتل
رابعا : وراث یا خویشاوندان ابوینی ( پدر و مادری) یا ابی (پدری) تنها باشند.

بهترین وکیل ارث وکیلی است که علاوه بر اشراف کامل به مباحث ارث مصلحت و صرفه موکل را رعایت نماید و از تصمیماتی که به ضرر موکل است وسرنوشت دعوی را به ضرر او تغییر می دهد اجتناب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *