وکیل ارث

وکیل ارث

آنچه در این مطلب می‌خوانید

وکیل ارث

برای آنکه ارث، توسط ورثه دریافت شود در ابتدا باید وارثیت آنان تایید و در ادامه سهم الارث آنان نیز معین شود. وکیل ارث می تواند کلیه خدماتی که مرتبط با انحصار وراثت ، تقسیم ترکه ، کارهای مربوط به میراث و اموال متوفی است را بررسی کند و انجام دهد. بعضا پیش آمده است که وراث از لحاظ عاطفی توانایی انجام امور فوق را ندارند و وکیل ارث این کارها را به جای ایشان و در صحت و سلامت انجام میدهد. با انجام مراحل فوق مسئله انحصار وراثت به دادگاه ارجاع داده می شود و دادگاه با صدور گواهی انحصار وراثت سهم الارث هر فرد را مشخص می کند. در صورت بروز هرگونه مشکل در بین ورثه در ارتباط با مسئله انحصار وراثت می توان با دخالت وکیل ارث نسبت به رفع این مسائل اقدام کرد.

قابل توجه است که پیش از آنکه در ارث تصرف شود باید دیون مربوط به متوفی پرداخت شود و سپس می توانند اداره اموال را بر عهده گیرند. بدین ترتیب وراث تا زمانی که دیون متوفی را پرداخت نکرده باشند و اجازه مالکان را کسب نکرده باشند نمی توانند در اموال وی تصرف کنند.گاها پیش آمده است که وراث از لحاظ عاطفی توانایی انجام امور فوق را ندارند و وکیل ارث این کارها را به جاری ایشان انجام خواهد داد. وکیل ارث باید وکیل پایه یک دادگستری باشد.

ترکه پس از فوت فرد متوفی به صورت قهری به وراث تعلق می یابد اما پیش از آن باید بدهی ها و دیون متوفی پرداخت شود. در این مورد بهتر است از حضور یک وکیل ارث بهره ببرید تا مراحل انجام کار به خوبی صورت گیرد.وکیل ارث با تمام توان خود و با تمام علم و تجربه ای که دارد در خدمت شماست تا به بهترین نحو ممکن راهکارهای حل مسائل را به شما بدهد و در سخترین شرین بهترین راه را معرفی کنید برای مشاوره حقوقی رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.آنچه در بین عموم مردم رایج است و تا مشکلی بین پدر و فرزندان به وجود می آید پدر فرزندان خود را به محروم کردن از ارثش تهدید می نماید .

باید به این نکته توجه شما را جلب نمایم که طبق قانون مدنی هیچ پدر یا مادری نمی تواند هیچ یک از فرزندان خود را از ارث محروم نماید و چنانچه در این خصوص وصیتی نماید آن وصیت اعتبار نداشته و باطل می باشد و آن وصیت طبق قانون اجرا نمی گردد و تمام ورثه از اموال والدین خود ارث می برند بنابراین والدین عزیز باید به این مطلب توجه فرمایند که در خصوص اینکه اگر تمایل داشته باشند به فرزندی از اموالشان چیزی نرسد و یا فقط به یکی از فرزندانشان تمام اموالشان به ارث برسد راه های قانونی از جمله عقد قرارداد در غالب صلح عمری وجود دارد که می توانند این نوع عقود را با همکاری وکیل ارث پایه یک دادگستری و متخصص در امور ارث و ماترک منعقد نمایند.

آیا محروم کردن از ارث، قانونی است؟

هر شخصی در زمان زندگی خود، اختیار اموالش را دارد و می تواند اموالش را هر طور که بخواهد تقسیم یا منتقل کند، اما تقسیم ارث پس مرگ وی چارچوب قانونی خاصی دارد. محرومیت از ارث، اعتبار قانونی ندارد. بر اساس ماده ۸۳۷ قانون مدنی، فردی به واسطه وصیت نمی تواند ورثه خود را از ارث محروم نماید و ماده ۸۴۳ نیز به متوفی؛ فقط امکان وصیت در مورد یک سوم از مال خود را داده است.

نقش وکیل ارث چیست؟

حضور وکیل ارث با تجربه در زمینه تقسیم ارث علاوه از بین بردن امکان اشتباه، سرعت روند تقسیم ارث را نیز افزایش می‌دهد و کمک بسیاری به شخص مطالبه کننده می‌کند. وکیل ارث در دادسان آماده مشاوره و ارائه خدمات هستند.

چگونه کار خود را به وکیل ارث بسپاریم؟

بهترین وکیل ارث برای شما کسانی هستند که تخصص در تقسیم ارث دارند.

برای انتخاب بهترین وکیل ارث برای شما، دادسان شرایطی از جمله

رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
هزینه مشاوره اولیه
پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
امتیاز سایر کاربران به وکلا
هزینه ی اخذ وکیل ارث برای تقسیم ارث چگونه است؟

هزینه ی اخذ وکیل ارث برای تقسیم ارث معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

وصیت

وصیت بر دو قسم است:

۱- وصیت تملیکی: عبارت است از اینکه شخصی عین یا منفعتی از مال خود برای زمان بعد از فوتش به دیگری مجاناً تملیک کند.
۲- وصیت عهدی: عبارت است از اینکه شخصی یک یا چند نفر را برای انجام امر یا اموری یا اقدامات دیگری مأمور نماید.

وصیت کننده را موصی گویند و کسی که وصیت تملیکی به نفع او شده را موصی له و مورد وصیت را موصی به گویند. کسی که به موجب وصیت عهدی عهده دار امور شده را وصی گویند.

کسی که وصیت کرده می‌تواند هر وقت بخواهد از وصیت خود رجوع کند یا آن را تغییر داده و یا وصیت جدیدی کند و اگر وصیتی کند که بر خلاف وصیت اول باشد وصیت دوم صحیح است. البته وصیت فقط تا ۳/۱ ترکه (اموال باقی مانده از میت) نافذ است.

شخصی که وصیت به نفع او شده می‌تواند تمام آن را بپذیرد یا فقط قسمتی از آن را قبول کند یا تمام آن را رد کند.
وصیت برای حمل (جنین) هم صحیح است البته مشروط به اینکه زنده متولد شود. همچنین اگر حمل (جنین) در نتیجه وقوع جرمی، سقط شود مورد وصیت به ورثه او می‌رسد.

منظور از متوفی به گفته وکیل ارث:

کسی که فوت کرده است.

ترکه:

به کلیه اموال و حقوق مالی مورث که پس از وضع دیون و تعهدات و وصایای او به وراث منتقل میگردد.

وارث:

به شخصی که از متوفی ارث میبرد وارت گفته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *