* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی با وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور | دفتر وکالت محمدمهدی آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | وکیل نیاوران تهران | بهترین وکیل منطقه ۱ تهران

مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی با وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

وکیل خانواده برای ایرانیان مقیم خارج از کشور
وکیل خانواده برای ایرانیان مقیم خارج از کشور
مرداد ۱۰, ۱۳۹۸
مشاوره حقوقی حضوری در دفتر استانبوا
مشاوره حقوقی حضوری در دفتر استانبول برای ایرانیان مقیم استانبول
مرداد ۱۴, ۱۳۹۸
نمایش همه

مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی با وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

دعاوی خانوادگی با وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

دعاوی خانوادگی با وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

احوالات شخصیه ایرانیان مقیم خارج از کشور

قوانین هر کشوری در مرزهای جغرافیایی آن کشور باید مورد احترام واقع شوند و افراد جامعه باید در روابط خود در چهارچوب این مقررات عمل نمایند. اما افراد یک جامعه که ملیت یک کشور را دارند همیشه در مرزهای جغرافیایی کشور خود نمی مانند و ممکن است فردی با ملیت ایرانی برای اقامت و زندگی به کشوری دیگر برود و محل اقامت خود را در آن کشور قرار دهد. در این موارد با فردی مواجه هستیم که دارای ملیت ایرانی است و تبعه ایران محسوب می شود ولی اقامتگاهی خارج از کشور ایران دارد و در اینجا شخص با مساله ای به نام تعارض قوانین مواجه می شود. زیر از یک طرف قوانین کشور ایران که تبعیت آن را دارد بر روابط او حاکم است و از طرفی کشوری که فرد ایرانی در آن اقامت دارد معتقد است که قوانین این کشور باید درمورد این فرد اعمال شود. در این موارد نیاز به حضور یک وکیل دادگستری در کنار فرد، بیشتر از هر زمانی احساس می شود زیرا وکیل دادگستری با آگاهی از قوانین ایران و هینطور کشورهای دیگر و بررسی تطبیقی این قوانین در صدد یافتن راه حلی برای خروج از این تعارض برمی آید و راه درست و قانونی را برای رفع موانع این راه، پیش روی موکل خود قرار خواهد داد

مشاوره حقوقی ایرانیان مقیم خارج از کشور

از جمله مواردی که افراد در جریان زندگی با آن رو به رو هستند، مسائل مربوط به احوال شخصیه آنهاست. احوال شخصیه نیز اوصاف و خصوصیاتی است که وضع و هویت شخصی و حقوقی و نیز تکالیف فرد را در اجتماع معین می کند. از مصادیق احوال شخصیه نیز می توان به اموری از قبیل: نکاح، طلاق، ارث، وصیت، اهلیت و فرزندخواندگی اشاره کرد.

در دعاوی خانوادگی زوجین مقیم خارج از کشور، طبق ماده ۱۴ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ دادگاهی صالح است که یکی از زوجین در آن حوزه اقامت دارد. اما اگر زن و شوهر در خارج از کشور اقامت داشته باشند و یکی از آنها در ایران به طور موقت سکونت داشته باشد دادگاه محل سکونت موقت فرد و اگر هر دو در ایران سکونت موقت داشته باشند دادگاهی که زوجه  در آن سکونت موقت دارد صالح است. ولی طی یک قاعده کلی اگر هیچ یک از زن و شوهر در ایران سکونت نداشته باشند دادگاه شهرستان تهران صلاحیت رسیدگی دارد. البته اگر زن و شوهر برای اقامه دعوی در محلی دیگر با یکدیگر توافق نمایند آن دادگاه صلاحیت رسیدگی به دعوای آنان را خواهد داشت.

گاهی زوجین مقیم خارج از کشور در دادگاه کشور محل اقامت خود نسبت به امور و دعاوی خانوادگی خود اقدام می کند. باید این نکته را متذکر شد که احکام صادره از سوی این محاکم در ایران لازم الاجرا نیست مگر اینکه دادگاهی که طبق مقررات مطروحه در بالا صلاحیت رسیدگی دارد این احکام را بررسی و حکم تنفیذی صادر کند. به این معنا که این احکام را نافذ و قابل اجرا در ایران گرداند. به همین دلیل معمولا زوجین از طریق تنظیم سند وکالت برای فردی در ایران به او وکالت می دهند تا برای آنان وکیل دادگستری اختیار کند و دعتوی آنان را در محاکم صالح در ایران طرح و پیگیری نماید.