* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. وکیل امور ملکی | دفتر وکالت محمدمهدی آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | وکیل نیاوران تهران | بهترین وکیل منطقه ۱ تهران

وکیل امور ملکی

وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق توافقی
خرداد ۲۹, ۱۳۹۹
وکالت امور ملکی
وکالت امور ملکی
تیر ۲, ۱۳۹۹
نمایش همه

وکیل امور ملکی

وکیل امور ملکی

وکیل امور ملکی

وکیل امور ملکی

وکیل امور ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه امور ملکی تخصص دارد. امور ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری وکیل امور ملکی است .

ویژگی های وکیل امور ملکی

از جمله ویژگی های مهم یک وکیل امور ملکی خوب می توان دانش حقوقی متناسب با نوع حرفه ی تخصصی را نام برد. از آن جایی که حوزه ی وکالت املاک گسترده بوده و دعاوی مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی را شامل می شود، وکیل انتخابی توسط شما بایستی با قوانین و مقررات، نظرات دکترین حقوق، روال رایج در دادگاه ها و آرا وحدت رویه ی مربوط به آن آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند در دادگاه از شما دفاع نماید.

همچنین از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل امور ملکی می توان میزان تجربه ی وی در دعاوی ملکی را نام برد. تجربه و سابقه ی وکالت وکلای ملکی می تواند از جمله نکات مهمی باشد که بایستی حتما به آن توجه کنید چرا که وکلای ملکی با تجربه ای که سابقه ی وکالت در این زمینه را دارند شانس موفقیت بیشتری نیز خواهند داشت.

توجه کنید که هر دو ویژگی ذکر شده بایستی توامان در وکیل انتخابی شما وجود داشته باشد تا بهترین وکیل ملکی شناخته شده و بتواند با دانش و اطلاعات حقوقی کامل و تجربه ی شکست ها و یا پیروزی های قبلی، پرونده ی شما را در دادگاه به پیش ببرد.

خصوصیات وکیل امور ملکی

یکی از مهم ترین معیارهای تشخیص وکیل امور ملکی با تجربه و خوب، میزان تجربه کاری وی است.
معیار دیگر وکیل امور ملکی با تجربه دانش حقوقی و تسلط علمی او در زمینه های گوناگون حقوقی، کیفری و ثبتی امور املاک، اراضی و مستغلات است و باید ضمن آشنا بودن با قوانین و مقررات مربوطه، با رأی وحدت رویه دیوان عالی کشور، رأی وحدت رویه دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، نظریات اساتید برجسته علم و حقوق روش های مرسوم محاکم و دادگاه های کشور هم آشنایی کافی داشته باشد.

حوزه تخصصی وکیل امور ملکی

مطالبه اجرت المثل ایام تصرف-تخلیه ملک استیجاری-الزام به تنظیم سند رسمی-تقسیم ملک مشاع-رفع مزاحمت از ملک-افراز ملک-فسخ قرارداد اجاره-تعدیل اجاره بها و درخواست تخلیه عین مستاجره از سوی وراث و…

نکات مهم در مورد یک وکیل امور ملکی خوب

نحوه ی تنظیم دادخواست

همانگونه که ملاحظه نمودید بخشی از مهارت و دانش یک وکیل امور ملکی یا هر وکیل دیگری در تشخیص صحیح و به موقع نوع دعوایی است که باید اقامه کند و در دادخواست بنویسد، بنابراین هنر لایحه نویسی و شرح ما وقع و تنظیم دادخواست نیز از موارد قابل توجه در مورد یک وکیل حاذق است که باید آن را کسب کرده باشند.

آگاهی از هزینه ها

یک وکیل ملکی منطقه ۱ تهران برای ارائه ی یک مشاوره ی خوب و موثر و اتخاذ تصمیم های اساسی و مهم لازم است تا از تمام هزینه ها و منافع ممکن الوصول برای موکلش آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند تشخیص دهد که آیا قدم نهادن در مسیر پر پیچ و خم و گاها طولانی پرونده ارزش پرداخت هزینه های دادرسی و … را دارد یا خیر؟ این مهم با درک صحیح از میزان احتمال موفقیت در دعوا حاصل می شود که ناشی از علم و تجربه ی کافی است

تجربه

قطعا یک وکیل جوان تازه کار برای بر عهده گرفتن پرونده های سنگین و مهم مالی مانند ملک و املاک کافی نبوده و نیاز به وجود مهارت و دانش تجربی بیشتر احساس خواهد شد.

برخورد مناسب و پیگیری

وکیل امور ملکی خوب، وکیلی است که به تناسب حجم کاری خود پرونده ای را به گونه ای قبول کند که بتواند زمان و دقت و تمرکز لازم را برای پرونده اختصاص دهد. و بتواند آگاهی و مشاوره ی کاملی به موکلش دهد و مطالب سخت حقوقی را به ساده ترین شکل به وی منتقل کند.

آگاهی کامل نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک

امکان ندارد که یک وکیل امور ملکی با تجربه اطلاعات کافی و آگاهانه ای نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک نداشته باشد. یک وکیل ملکی نیاوران تهران خوب این آگاهی را از طریق دانش اندوزی و تجربه کسب می کند.