وکیل متخصص امور ملکی

گاهی اوقات ممکن است صاحب ملک، ملک خود را برای اخذ وام یا بدهی خاصی، در گرو بگذارد و متعهد شود که بعد از اتمام اقساط وام یا اتمام بدهی به بدهکار ملک خود را از رهن آزاد نماید اما طلبکار بنا به هر دلیلی ملک او را از رهن خارج نکند.
وکیل متخصص امور ملکی

وکیل متخصص امور ملکی

وکیل متخصص امور ملکی چه خصوصیاتی دارد؟

۱. یکی از معیارهای تشخیص یک وکیل ملکی خوب و مجرب، میزان تجربه وی است.علیرغم آنکه تمام وکلای دادگستری امکان بررسی و قبول وکالت در تمامی پروندهای ثبتی، کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده و غیره را دارند، اما تجربه یک وکیل ملک به عنوان وکیل ملکی متخصص در امور ملکی در زمینه امور مرتبط با املاک و اراضی باعث می‌شود تا وی بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی ملکی نظیر تقسیم و افراز ملک مشاع، خلع ید، قلع بنا، تخلیه ملک، الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، ابطال سند، تعدیل و افزایش اجاره بها و غیره قبول وکالت نماید.

۲. از دیگر معیارهای مهم یک وکیل ملکی مجرب دانش حقوقی و تسلط علمی وی در زمینه‌های مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی امور املاک، اراضی و مستغلات است و باید ضمن آشنایی با قوانین و مقررات مربوطه، با آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور، آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، نظریات اساتید برجسته علم حقوق و دکترین و همچنین رویه مرسوم محاکم و دادگاه‌های کشور نیز آشنایی کافی داشته باشد.

مشاوره با وکیل متخصص امور ملکی برای الزام به فک رهن

گاهی اوقات ممکن است صاحب ملک، ملک خود را برای اخذ وام یا بدهی خاصی، در گرو بگذارد و متعهد شود که بعد از اتمام اقساط وام یا اتمام بدهی به بدهکار ملک خود را از رهن آزاد نماید اما طلبکار بنا به هر دلیلی ملک او را از رهن خارج نکند. اینجاست که مشاوره با یک وکیل متخصص امور ملکی سبب می شود که مالک راه و روش تنظیم دادخواست حقوقی خود را یاد گرفته و با تقدیم آن به دادگاه در اسرع وقت به حق تضییع شده خود برسد.

وکیل متخصص امور ملکی و مطالبه سرقفلی یا حق کسب پیشه

اتفاقی که برای این مورد از دعاوی امور ملکی می تواند به وجود بیاید این هست که مستاجر بعد از تحویل دادن مورد اجاره به موجر یا مالک، موجر حاضر به پرداخت حق کسب پیشه و حق سرقفلی مورد اجاره به مستاجر نباشد و از آنجایی که این دو از لحاظ معنا و مفهوم با هم تفاوت دارند این امکان وجود خواهد داشت که فرد ذینفع توانایی کافی برای مطالبه حق تضییع شده خود را نداشته باشد. بنابراین پیشنهادی که وکلای متخصص به این گونه افراد دارند این است که قبل از هر اقدامی حتما با آنان مشاوره ایی داشته باشند تا بتوانند با ارشادهای جامع و کامل خود مانع ضرر و زیان بیش از حد آنان شوند.

دعوی الزام به تحویل مبیع از طریق وکیل متخصص امور ملکی

دعوی الزام به تحویل مبیع یکی از شایع ترین دعاوی موجود در امور ملکی می باشد چرا که بعد از خرید و فروش بیع، فروشنده یا بایع از تحویل مورد مبیع، بنا به دلایلی مختلف از جمله بالا رفتن قیمت ملک فروخته شده از تحویل مورد مبیع به مشتری استنکاف می ورزند. و اگر خریدار یا مشتری در خصوص حق و حقوق خود اطلاع جامع نداشته باشد ممکن است متحمل خسارت و زیان وافری از جانب فروشنده شود.

ابطال سند رسمی توسط وکیل متخصص امور ملکی

سند رسمی، سندی است که مالکیت مالک به صورت رسمی در یکی از دفاتر خانه های رسمی به ثبت می رسد. و امکان جعل و خطا در آن نسبت به اسناد عادی کمتر است. حال گاهی ممکن است ذینفع ملک، ادعا داشته باشد که دفاتر اسناد رسمی به اشتباه مالکیت ملک را تعیین کرده و برای اثبات این ادعای خود و ابطال آن باید دلایل محکمه پسندی داشته باشد. اما از آنجایی که قانون گذار برای جلوگیری از تزلزل، محدودیت فراوانی برای ابطال این نوع اسناد در نظر گرفته است. فرد ذینفع در ملک، به سختی می تواند بدون حضور وکیل متخصص امور ملکی ادعای خود را به کرسی بنشاند.

برای مشاوره با وکیل متخصص امور ملکی به کجا مراجعه کنیم؟

وکلای پایه یک خبره و با تجربه دفتر وکالت نیاوران مشهور با پیشینه‌ای درخشان در ارائه مشاوره‌های موثر حقوقی و انجام موفقیت آمیز پرونده‌های متعدد و بعضاً پیچیده دعاوی املاک، اراضی، مستغلات و آپارتمان‌ها، بهره‌مندی از دانش و علم روز، آشنایی کافی با قوانین و مقررات مربوطه، رویه مرسوم دادگاه‌ها و به پشتوانه رزومه‌ای قوی، بدون تردید بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب شما موکلین محترم در امور دعاوی ملکی، خدمات حقوقی و ثبتی، مشاوره و وکالت در پرونده‌های ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری و دیگر پرونده‌های شما عزیزان با موضوعات گوناگون هستند.

همچنین طرفین قراردادهای خرید و فروش و نقل و انتقال املاک می‌توانند برای مشاوره و تهیه و تنظیم و امضاء قراردادهای ملکی خود ازوکیل متخصص امور ملکی منطقه ۱ تهران استفاده نمایند.