* به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از خدمات وکالت غیر حضوری ، مشاوره تلفنی و گفتگوی آنلاین - تصویری ما استفاده نمایید. وکالت دعاوی جعل | دفتر وکالت محمدمهدی آتش پیکر | وکیل پایه یک دادگستری | وکیل نیاوران تهران | بهترین وکیل منطقه ۱ تهران

وکالت دعاوی جعل

دعاوی اعتبار وصیت متوفی
دعاوی اعتبار وصیت متوفی
تیر ۱۱, ۱۴۰۰
وکالت فروش مال غیر
وکالت فروش مال غیر
مرداد ۹, ۱۴۰۰
نمایش همه

وکالت دعاوی جعل

وکالت دعاوی جعل

وکالت دعاوی جعل

وکالت دعاوی جعل

جعل یک عمل مجرمانه است که انواع مختلفی دارد و باعث از بین رفتن اعتبار سند و وقوع دعاوی می شود. وکالت در دعاوی جعل به وکالت جعل قبل از دعاوی حقوقی، وکالت جعل در ضمن دعاوی حقوقی و وکالت جعل بعد از دعاوی حقوقی تقسیم می شود. وکالت جعل قبل از دعاوی حقوقی زمانی رخ می دهد که فرد پی ببرد که مدرکی علیه او جعل شده و شکایت خود را به دادسرا تقدیم کند. در این صورت کسی که عمل جعل را انجام داده طبق قانون مورد مجازات قرار می گیرد. اما وکالت جعل در ضمن دعاوی حقوقی زمانی اتفاق می افتد که فرد متوجه شود در حین یک دعوا و شکایت در دادگاه طرف مقابل علیه او مدرکی را جعل کرده است، در این صورت فرد می تواند مراتب را از طریق وکیل به دادگاه ارائه داده و نسبت به جعل سند بر علیه خود از طرف مقابل شکایت کند و دعاوی و مدارک خود را مطرح نماید.

اکنون به نحوه وکالت جعل بعد از دعاوی حقوقی می پردازیم. در وکالت جعل بعد از دعاوی حقوقی، هنگامی که پس از یک دعوای رخ داده و شکایت در دادگاه که پرونده به اتمام رسیده، فرد متوجه شود که جعل سند یا مدرکی در حین دعوا رخ داده که پس از پایان دعوا متوجه آن شده است اتفاق می افتد. در این صورت فرد می تواند وکالت خود را به وکیل بدهد تا از فرد جاعل نزد دادگاه شکایت کند. اما باید به این نکته توجه داشت اگر مدرک و سند جعل شده توسط جاعل مورد استفاده قرار نگیرد و شخص ثالثی از مدرک جعل شده استفاده کند، در این صورت جرم دیگری نیز روی می دهد و فرد استفاده کننده از مدرک جعلی نیز در وکالت در دعاوی مجازات خواهد شد.