نمونه شکوایه های جرایم رایانه ای و سایبری

آنچه در این مطلب می‌خوانید

جرایم رایانه ای و نمونه شکوایه های آن

در حوزه فضای مجازی، پرونده‌­های متعددی روزانه مطرح می­‌شوند و قربانیان بی­‌شماری دارد که به دادسرا و پلیس فتا مراجعه می­‌کنند. جرایمی که مربوط به فضای مجازی می­‌باشد، بسیار وسیع و گسترده است. از کلاهبرداری اینترنتی گرفته تا سرقت و جعل اینترنتی در فضای مجازی قابل تحقق است. بنابراین در همین ابتدای کار باید توصیه کنم مراقب اطلاعات شخصی خود باشید و حواستان را بیشتر جمع کنید تا بزه­‌دیده این جرم نباشید. واقعیت اینست که پرونده‌­های جرایم رایانه‌­ای و رسیدگی به آنها چندان کار راحتی نیست و به‌عبارتی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

 

شکواییه نقض حقوق مصرف کننده در فروشگاه های اینترنتی :

 

با سلام، احتراما معروض می گردد که سایت … به نشانی:… بدون اخذ اذن و اجازه و یا انعقاد قرار دادی با شرکت موکل اقدام به فروش محصولات تولیدی آن شرکت می نماید.

متاسفانه مشتکی عنه بدون توجه به ضوابط و شرایط فنی اعلام شده از سوی کارخانه تولید کننده که در زمان فروش باید به خریدار اعلام گردد و در دفترچه های راهنما نیز صراحتا قید شده اعلام نموده برخی از تولیدات شرکت موکل احتیاجی به دودکش ندارند.

از آنجا که این محصولات از گاز به عنوان سوخت بهره می برند و استفاده ناصحیح از آنها ممکن است منجر به آسیب جانی برای افراد گردد و این سایت با ارائه و انتشار اطلاعات غلط موجبات نقض حقوق مصرف کننده را مهیا نموده است؛ مراتب شکایت خود را به موجب ماده ۳۳ قانون تجارت الکترونیک از آن شرکت اعلام می دارد و صدور دستور مقتضی را استدعا دارد.

شکواییه نشر اکاذیب اینترنتی:

 

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب جرایم رایانه ای

با سلام و احترام

بدین وسیله به استحضار می رساند:

در تاریخ … موکل این جانب مطلع گردیده است: سایت شرکت ….. به نشانی:…… اقدام به انتشار اطلاعیه ای نموده مبنی بر اینکه فعالیت شرکت موکل به نشانی: … غیر قانونی می باشد.

با توجه به روزنامه رسمی ثبت و تغییرات شرکت موکل، پروانه کسب و نماد اعتماد الکترونیک ارائه شده کاملا واضح و مبرهن است که کلیه فعالیت های موکل قانونی می باشد و محتویات سایت شرکت مشتکی عنه کذب محض و افترا بوده که به قصد اضرار به موکل اقدام به انتشار آن در اینترنت از طریق سایت خود نموده است.

لذا با توجه به ادله ارائه شده، ضمن درخواست حذف محتویات کذب و مجرمانه از سایت مشتکی عنه و انسداد این صفحه تقاضای محکومیت ایشان به اشد مجازات به جهت تعدد جرایم ارتکابی به موجب ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه ای جهت نشر اکاذیب و ماده ۶۹۷ قانون تعزیرات ۱۳۷۵ جهت افترا نسبت به موکل را استدعا دارم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *