Search
Close this search box.
وکیل شکایت از فروشنده خودرو

روش شکایت از فروش خودرو معیوب | وکیل شکایت از فروشنده خودرو

4.7/5 - (3 امتیاز)
آنچه در این مطلب می‌خوانید

شکایت از فروشنده خودرو به علت فروش خودرو معیوب

وکیل شکایت از فروشنده خودرو : تجربه خرید ماشین دست دوم ممکن است برای برخی چندان تجربه خوشایندی نبوده باشد. مثلا برای برخی از افراد پیش آمده است که بعد از خرید یک ماشین به عنوان خودروی بی رنگ متوجه شده باشند ماشین از چند جا رنگ شده، حتی ممکن است از وسط نیمه شده و از آن بدتر چپ کرده باشد؛ اما زمانی از این موضوع مطلع می شوید که دیگر کار از کار گذشته است و شما اگر پشت گوش تان را دیدید می توانید فروشنده ماشین را هم ببینید و گیر بیندازید. از این دست اتفاقات کم نیستند و سود برنده اصلی آن یکسری از دلال ها و سارقانی اند که از این روش حسابی پول های کلان به جیب زده اند و دیگر ضرردیده ها نمی توانند آنها را پیدا کنند. حتی اگر امکان پیدا کردن آنها را هم داشته باشند زنده کردن پولشان به این سادگی ها نیست و باید چندین ماه زمان و هزینه اضافه تر صرف کنند تا مال از دست رفته را اگر بتوانند برگردانند.

کشف خرابی پس از خرید خودرو

قانون حمایت از مصرف کننده مشخص می کند که چه چیزی بعنوان خرابی در خودرو تلقی می شود. توافقی که بهنگام خرید خودرو در قراداد  صورت گرفته دارای اهمیت زیادی است.  خودرو باید همیشه زمانی که آن را میخرید از نقطه نظر ترافیک دارای امنیت باشد. اگر نباشد همیشه خرابی تلقی می شود. شما می توانید انتخاب کنید که خودرویی را که دارای امنیت ترافیک نیست خریداری کنید اما در اینصورت باید شما و فروشنده در زمان خرید در مورد آن به توافق رسیده باشید. خرابیهایی که شش ماه پس از اینکه خودرو را دریافت کرده اید نمایان می شوند می بایست اینگونه تلقی شوند که در زمان خرید وجود داشته اند، چنانچه فروشنده نتواند خلاف آن را ثابت کند.

شکایت اشکال خودرو

مهلت شکایت اشکال در مورد خودروَ، بر اساس قانون حمایت از مصرف کننده ،  سه سال است. در طی این مدت می توانید خرابی های کشف شده را در زمانی منطقی به فروشنده اعلام کنید. شکایت اشکال را سریعا پس از کشف آن تسلیم کنید. تسلیم شکایت اشکال تا دو ماه پس از کشف آن زمانی منطقی تلقی می شود.

3 پاسخ

 1. سلام بنده شنبه یک ماشین خریدیم
  فروشنده گفت موتور سالم سالم هست
  الان به تعمیر کار نشون دادیم میگه
  خرج موتور بالاست
  چطور میشه این حرکت

  1. با سلام خدمت کابر محترم اگر موتور خودرو فروخته شده معیوب باشه ولی در قلنامه خودرو ذکر شده باشه که خودرو در زمان‌ معامله بدون عیب فروخته شده ، میتوانید از ایشان مطالبه ارش خودرو و یا در صورت عدم اسقاط حق فسخ معامله را فسخ نماید

 2. سلام خودرو خریداری کردم ولی قولنامه ننوشتم فقط وکالت تعویض پلاک گرفتم ولی بر خلاف گفته فروشنده، خودرو کاملا اسقاط هست و هم فنی و هن بدنه ای مورد داره تکلیف من چیه؟ تلفنش هم خاموش کرده نشانی هم ازش ندارم فقط رسید های انتقال وجه به کارت خودش و یک پیگیری دستگاه posرا دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121406834

10دقیقه مشاوره حقوقی رایگان!