Search
Close this search box.
وکیل ملکی

وکیل ملکی

4.7/5 - (12 امتیاز)
آنچه در این مطلب می‌خوانید

وکیل ملکی همان وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد که در یکی از حوزه های حقوقی یعنی بحث ملک و مستغلات، خدمات حقوقی ارائه می‌دهد و در دادگاه و یا در زمان انعقاد قرارداد و یا شکایت برای عدم ادا عهد طرف مقابل در قرارداد، به عنوان نماینده حقوقی موکل خود در دادگاه حضور پیدا می‌کند و با مشخص کردن حق و حقوقی موکل خود در پی احقاق حق موکل خود اقدام می‌کند.

وجود بهترین وکیل ملکی برای برطرف کردن مسائل املاک و مستغلات به دلیل این که املاک از زمان قدیم تا به امروز از نمونه سرمایه گذاری هایی است که کم ریسک و مطمئن برای خرید و معامله کردن می‌باشد حائز اهمیت می‌باشد.

ثبات قیمت و رشد صعودی ملک در بلند مدت، باعث می‌شود افراد سرمایه بیشتری از خود را وارد این حوزه سرمایه گذاری کنند و این موضوع باعث می‌شود که مجرمین بستر املاک و خرید و فروش آن را راهی برای سودجویی دانسته و با روش های مختلف اقدام به جرم و سوء استفاده از اعتماد و یا نا آگاهی افراد در معاملات ملکی کنند.

در این مطلب از گروه حقوقی پرشیا در دفتر وکالت شمال تهران با تمامی نکات در خصوص معاملات، اصطلاحات رایج،جرایم موجود در مسائل ملکی و شناخت ویژگی های بهترین وکیل ملکی آشنا می‌شوید.

 

با ما همراه باشید

 

وکیل ملکی کیست؟

در ابتدا باید به توضیح وکیل ملکی بپردازیم تا شما با وظایف وکیل ملکی و دانش آن آشنا شوید. وکلا در حوزه های مختلفی مانند دعاوی حقوقی و دعاوی خانواده و… فعالیت میکنند که هرکدام دارای عناوین مختلفی مانند وکیل حقوقی، وکیل خانواده ، وکیل کلاهبرداری و… هستند.

در این بین به وکلایی که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارند، وکیل ملکی گفته می‌شود. در واقع به تمام دعاوی که به نوعی با موضوع املاک و اراضی مرتبط هستند، دعاوی ملکی گفته می‌شود که از مهم ترین آنها میتوان به فک رهن، فروش ملک مشاع، خلع ید اشاره کرد. در ادامه شما را با انواع دعاوی ملکی و تخصص های وکیل ملکی آشنا میکنیم، همچنین شما میتوانید جهت مشاوره حقوقی ملک با ما در گروه حقوقی پرشیا در تماس باشید.

 

وظایف وکیل ملکی

هر وکیل با توجه به مهارت های خود در دعاوی متخلف دارای تخصص و وظایف مرتبط با همان حوزه است. به همین ترتیب وکیل امور ملکی هم باید اطلاعات کافی و تخصص های لازم در حوزه دعاوی ملکی را داشته باشد تا بتواند از موکل خود در پرونده به نحواحسن پشتیبانی و دفاع کند. تسلط دیگر ویژگی بهترین وکیل ملکی است که باعث می‌شود در مواقع ضروری، بر پرونده پیروز شود.

وظیفه اصلی یک وکیل امور ملکی اقدام به موقع در بخش های مختلف پرونده ها است آن هم به این دلیل که زمان در اقدامات قانونی بسیار مورد توجه است و اگر اقدامات قانونی لازم به موقع برای پرونده انجام نگیرد می‌تواند باعث از دست رفتن پرونده شود و ضرر های فراوانی به موکل وارد کند.

پس می‌توان گفت مهم ترین وظیفه یک وکیل ملکی تخصص کافی برای اقدام به موقع در زمان درست است تا از متضرر کردن موکل و ایجاد خسارت جلوگیری شود. وکیل ملکی در مرحله اول باید تمام اطلاعات لازم ملکی را کسب کرده و مدارک مرتبط با پرونده را جهت اشراف کامل به موضوع جمع آوری کند.

 

نکته مهم و قابل توجه این است که وکلای دادگستری توان وکالت در تمامی دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده و… را دارند، اما وکیل متخصص ملکی باید تجربه انجام وکالت در امور املاک را به صورت کامل داشته باشد زیرا بهترین وکیل ملکی را میتوان از تجربه انجام دعاوی ملکی حقوقی و… شناخت.

 

انواع دعاوی ملکی

همانطور که در بالا توضیح دادیم، به تمام دعاوی که به نوعی با موضع املاک و اراضی و کلیه اموال غیر منقول مرتبط هستند، دعاوی ملکی گفته می‌شود. انواع دعاوی ملکی میتواند به روش ها مختلفی تقسیم بندی شود و در طبقه بندی خاصی قرارد بگیرد.اما به طور کلی دعاوی ملکی هم مانند سایر دعاوی به 3 دسته که در ادامه توضیح خواهیم داد تقسیم می‌شود.

۱-دعاوی ملکی حقوقی

۲-دعاوی ملکی کیفری

۳-دعاوی ملکی ثبتی

 

دعاوی ملکی حقوقی

دعاوی ملکی حقوقی بیشترین تعداد پرونده در بین دیگر دعاوی ملکی را دارند و تقریبا میتوان گفت یکی از پرتکرار ترین موضوعات در دادگاه ها مربوط به همین دعاوی حقوقی ملکی می‌باشد. قانون برای رسیدگی به پرونده های ملکی حقوقی در تمام موقعیت ها قوانینی در نظر گرفته است، که با استفاده از وکیل ملکی متخصص در این نوع پرونده ها می‌توان به تمام زوایای پرونده دید حقوقی و قانونی درستی داشت.

قاضی این نوع دعاوی ملکی با استفاده از قانون های وضع شده در این حوزه و استفاده از دانش و تجربه خود به تحلیل پرونده ارائه شده توسط وکیل امور ملکی پرداخته و با توجه به دادخواست ها و دفاعیات طرفین پرونده، اقدام به داوری می‌کند. وجود وکیل ملکی متخصص در این نوع پرونده ها باعث تسریع روال پرونده و بالا تر رفتن دقت قانونی درخواست ها به دادگاه می‌‎شود و همین امر باعث می‌شود تا طرفین بهتر بتوانند با موضوع پرونده و نوع درخواست خود در ارتباط باشند.

 

مهم ترین پرونده ها در دعاوی حقوقی ملکی به شرح ذیل می‌باشند:

 • الزام به فک رهن
 • تخلیه‌‌ اماکن تجاری
 • الزام به تحویل ملک
 • دعاوی رفع تصرف عدوانی
 • دعاوی خلع ید و تخلیه ید
 • تنظیم سند رسمی ‌برای املاک
 • درخواست دریافت مطالبه‌‌ اجرت المثل
 • دعوی تجویز انتقال منافع از فرد به فردی دیگر
 • دعاوی درخواست مطالبه سرقفلی (گرفتن حق کسب )
 • فسخ قرارداد ( برای قرارداد هایی با وجود نقص قانونی )
 • ابطال قرارداد ( برای مشکلات موجود در مفاد قرارداد ها )
 • اخذ صورت مجلس تفکیکی ( ساختمان‌های چند واحدی مستقل )
 • دعوای دریافت پایان کار ( ساختمان‌های تکمیل شده، با تایید کارشناس ساخت و ساز)
 • تعدیل میزان اجاره بها بر اساس عرف جامعه ( درخواست هایی جهت افزایش یا کاهش اجاره )

 

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

اگر شخصی از تصرف مال خود توسط شخص دیگری رضایت نداشته باشد و تصمیم به اخراج فرد متصرف داشته باشد، می‌تواند با اخذ وکیل ملکی جهت ارائه دادخواست خلع ید اقدام به اخراج فرد متصرف از ملک خود کند.

 

تخلیه ید توسط وکیل ملکی

در مطلب خلع ید به تفاوت خلع ید با تخلیه ید و اینکه هر کدام چه کاربردی دارند پرداخته‌ایم. اما به طور کلی تفاوت آنها در وجود و یا عدم وجود قرارداد بین متصرف و مالک است. به عنوان مثال زمانی که مدت زمان قرارداد اجاره مابین مالک و مستاجر به اتمام رسیده باشد و مستاجر از تخلیه ملک مورد اجاره خودداری کند، مالک می‌تواند با طی کردن مراحل قانونی درخواس تخلیه ید نماید. در این هنگام با استفاده از دستور تخلیه می‌تواند به صورت فوری اقدامات لازم را انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مطلب خلع ید مراجعه بفرمائید.

 

 

دعوی الزام به تحویل مبیع از طریق وکیل متخصص امور ملکی

دعوی الزام به تحویل مبیع از جمله پرونده هایی در امور ملکی هستند که تعداد کمی ندارند و شرایط و پیچیدگی خاص خود را دارند. بعد از خرید و فروش بیع، به دلایلی مانند افزایش قیمت ملک فروخته شده، فرد فروشنده یا بایع از تحویل مورد مبیع سر باز می‌زنند. در این صورت اگر خریدار در مورد این موارد به حق و حقوق خود آگاهی کافی نداشته باشد دور از ذهن نیست که متحمل ضرر های بسیاری از طرف فروشنده شود.

 

وکیل متخصص امور ملکی و مطالبه سرقفلی یا حق کسب پیشه

در این نوع دعوا از میان دعاوی امور ملکی مستاجر مورد اجاره را به مالک به طور کامل تحویل می‌دهد اما مالک یا موجر از پرداخت حق کسب پیشه و حق سرقفلی را پرداخت نمی‌کند.از آنجایی که این دو از لحاظ معنا و مفهوم با هم تفاوت دارند این امکان وجود خواهد داشت که فرد ذینفع توانایی کافی برای مطالبه حق تضییع شده خود را نداشته باشد. به همین علت وکلای خوب پیشنهاد می‌کنند که قبل از هر اقدامی حتما با وکیل متخصص امور ملکی مشاوره داشته باشند تا بتوانند از ایجاد ضرر و زیان جلوگیری کنند. برای آشنایی با نکات مهم در خصوص ملک سرقفلی و قوانین وضع شده در خصوص حق کسب و پیشینه و تجارت از زبان بهترین وکیل ملکی می‌توانید به صفحه سرقفلی چیست؟ مراجعه کنید.

 

 

فروش ملک مشاع توسط بهترین وکیل ملکی

آیا فروش ملک مشاع امکان پذیر است؟ ملک مشاع ملکی است که مالکیت کامل ملک در اختیار یکنفر نبوده لذا سوالات زیادی در خصوص تصمیم گیری برای خرید، فروش، رهن و اجاره و… بوجود می‌آید. نکته ای که به طور معمول مالکین ملک مشاع به بهترین وکیل ملکی مراجعه می‌کنند این است که آیا کسی که از سهم بیشتری برخوردار است می‌تواند برای مال دیگران تصمیم بگیرد یا اگر یکی از مالکین بخواهد ملک را پیش از اتمام کار بفروش برساند و یا در مراحل پرداخت حق سهم خود خودداری کند قانون چه حکمی را برای مال وی صادر می‌کند.

ملک مشاع دارای نکات مهم و قوانین دقیق می‌باشد لذا پیش از انعقاد قرارداد مشارکت و یا برای فروش ملک مشاع باید از طریق بهترین وکیل ملکی اقدام پیگیری و یا تنظیم قرارداد کنید؛ برای آشنا شدن با قوانین فروش ملک مشاع می‌توانید در صفحه فروش مال مشاع ، با نکاتی که از زبان بهترین وکیل ملکی در شمال تهران می‌باشد مراجعه کنید.

 

مشاوره با وکیل متخصص امور ملکی برای الزام به فک رهن

گاهی اوقات ممکن است صاحب ملک، ملک خود را برای اخذ وام یا بدهی خاصی، در گرو بگذارد و متعهد شود که بعد از اتمام اقساط وام یا اتمام بدهی به بدهکار ملک خود را از رهن آزاد نماید اما طلبکار بنا به هر دلیلی ملک او را از رهن خارج نکند. اینجاست که مشاوره با یک وکیل متخصص امور ملکی سبب می شود که مالک راه و روش تنظیم دادخواست حقوقی خود را یاد گرفته و با تقدیم آن به دادگاه در اسرع وقت به حق تضییع شده خود برسد.

فک رهن یکی از خدماتی است که توسط بهترین وکیل ملکی انجام می‌شود؛ عمل رهن کردن و گرو گذاشتن وثیقه به طور معمول برای اموالی مانند ملک و مستغلات انجام می‌شود و دلیل این امر این است که املاک دارای ارزش بالا و بدون ریسک می‌باشند و گذر زمان تاثیر زیادی بر قیمت ملک نمی‌گذارد و از طرف دیگر املاک به صورت ثابت می‌باشند و قابلیت جابچایی ندارند؛ لذا از زمان های گذشته تا به امروز از این دارایی برای وثیقه، گرو و یا پیمان عهد بین طرفین منعقد می‌‎شده است.

از آنجایی که امروزه نیز از سند املاک برای گروه و وثیقه برای ساخت و ساز ملک، حکم تضمین در دادگاه ها، اخذ وام و… استفاده می‌شود لذا قانونگذار برای تمامی موارد رهن و فک رهن قوانین متعدد و دقیقی وضع کرده که از دلایل مهم بهره گیری از وکیل ملکی برای انجام امورات وثیقه و رهن می‌باشد.

رهن و فک رهن قوانین و از نکات مهمی برخوردار می‌باشد لذا برای آشنایی با این نکات و راهنمایی های وکیل ملکی برای انجام امورات فک رهن دردادگاه و یا ارائه سند به عنوان رهن بانک و یا دادگاه، به صفحه فک رهن مراجعه کنید.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی ملکی با وکیل ملکی نیاوران، می‌توانید با گروه حقوقی پرشیا در تماس باشید: تلفن : 26852793-021   /   همراه : 09122714725 آتش پیکر

 

دعاوی ملکی کیفری

دعاوی ملکی کیفری یکی دیگر از انواع دعاوی ملکی است که با دادخواست کیفر مرتبط است. موضوع اصلی این مورد درخواست رسیدگی به تخلفات عمدی، کلاهبرداری و ارتکاب جرم است. در برخی دعاوی دعوا در یک شهر نیست و به عنوان مثال دعوا بر سر ملکی در شمال است و شاکی ساکن مشهد است و متهم ساکن تهران! در این صورت صلاحیت رسیدگی به دعوا با کدام دادگاه می‌باشد؟

یکی از مهم ترین نکات در پیروزی در اینگونه دعاوی ملکی اقدام صحیح و به موقع از طرف درست می‌باشد. قطعا شاکی این پرونده نمی‌تواند بدون مشاوره حقوقی ملکی از طرف وکیل متخصص امور ملکی توانایی رسیدگی به تمام زوایای این پرونده را ندارد و در نهایت با شکست در این پرونده مواجه خواهد شد.

درواقع صالح ترین مرجع جهت رسیدگی به دعاوی ملکی، دادگاه یا مراجع قضایی میباشد که ملک مورد دعوا در حوزه فعالیتی آنها واقع شده و بهترین راه مراجعه به مراجع قضایی همان حوزه می‌باشد. حتما باید پیش از هر اقدامی برای جلوگیری از طولانی شدن مراحل دادرسی، صلاحیت محاکم را بررسی کرد. بدین سبب از ایجاد مشکلات در پروسه دادرسی جلوگیری میکنید. در آخر حتما به 3 نکته کلیدی در امور دعاوی ملکی توجه داشته باشید:

اظهار سهل انگاری، عدم اطلاع، سوتفاهم و اشتباه در دعاوی ملکی کیفری وارد نبوده و برای قاضی مورد تایید نیست.

ایجاد پرونده های دعاوی کیفری ملکی با شکایت شاکی خصوصی و یا مدعی العموم از فرد مجرم است.

در واقع انواع دعاوی کیفری ملکی به علت کلاهبرداری مجرم از فرد درخواست کننده است.

 

مهم ترین پرونده ها در دعاوی حقوقی ملکی به شرح ذیل می‌باشند:

 • دعاوی خیانت در امانت
 • انواع دعاوی معاملات معارض
 • دعاوی ورود غیرمجاز به املاک دیگران
 • فروش غیرقانونی اموال فردی به دیگران
 • دعاوی انتقال منافع ملک غیر به فرد دیگر
 • دعاوی فساد و یا تبانی در معاملات دولتی
 • دعاوی جعل اسناد ملکی (جهت کلاهبرداری از دیگران)
 • دعاوی ارتکاب جرم کلاهبرداری (در کلیه معاملات املاک)
 • دعاوی تغییر کاربری زمین کشاورزی بدون مجوز از مراجع ذی‌صلاح
 • دعاوی سند جعلی(استفاده از اسناد جعلی در خرید و فروش و معاملات املاک)

پیشنهاد میکنیم پیش از هر اقدامی با یک وکیل متخصص در حوزه خود مثل وکیل ملکی در تهران مشورت کنید و حتما با توجه به شرایط خود بهترین مسیر را در پیش بگیرید.

 

دعاوی ثبتی ملکی

یکی دیگر از انواع دعاوی ملکی، که وکیل ملکی تهران می‌تواند به آن رسیدگی کند از انواع دعاوی ملکی ثبتی می‌باشد. دعوای ملکی ثبتی درکل زیرمجموعه دعاوی ملکی حقوقی است، اما به دلیل تعدد این نوع دعوا و دخیل بودن سند ملک، حساسیت و اهیمت آنها بالا بوده و این گونه دعاوی حقوقی را جداگانه دسته بندی میکنیم. همانظور که از اسم این نوع دعاوی مشخص است، مرتبط با ثبت اسناد است.

 

مهم ترین پرونده ها در دعاوی حقوقی ملکی به شرح ذیل می‌باشند:

 • دعوای افراز ملک
 • دعاوی ابطال سند رسمی
 • دعاوی ابطال سند مالکیت معارض
 • دعاوی ابطال اجرائیه‌‌ ثبتی املاک مرتبط
 • دعوای ابطال نظریه هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد
 • انواع دعاوی ملکی اجرای ثبت
 • دعوای توقیف عملیات اجرایی (توقف در مراحل مختلف کار)

انواع دعوای ملکی ثبتی جهت رفع مشکلات ثانویه در قرارداد و یا روندکار، مفاد سند ملک، در هنگام یا بعد از عقد قردارد معاملات املاک است. در اکثر مواقع سهل انگاری و عجله در معاملات ملکی باعث ایجاد همچین مشکلات و مسائلی می‌شود که برای حل آن باید از طریق طرح دعوی ثبتی برای ملک معامله شده اقدام نمود.

 

ابطال سند رسمی توسط وکیل متخصص امور ملکی

ابطال سند رسمی توسط وکیل متخصص امور ملکی

سند رسمی، سندی است که مالکیت مالک به صورت رسمی در یکی از دفاتر خانه های رسمی به ثبت می رسد. و امکان جعل و خطا در آن نسبت به اسناد عادی کمتر است. حال گاهی ممکن است ذینفع ملک، ادعا داشته باشد که دفاتر اسناد رسمی به اشتباه مالکیت ملک را تعیین کرده و برای اثبات این ادعای خود و ابطال آن باید دلایل محکمه پسندی داشته باشد.

اما از آنجایی که قانون گذار برای جلوگیری از تزلزل، محدودیت فراوانی برای ابطال این نوع اسناد در نظر گرفته است. فرد ذینفع در ملک، به سختی می تواند بدون حضور وکیل متخصص امور ملکی ادعای خود را به کرسی بنشاند.

 

جهت دریافت مشاوره دعاوی ملکی با وکیل ملکی در شمال تهران، می‌توانید با گروه حقوقی پرشیا در تماس باشید: تلفن : 26852793-021   /   همراه : 09122714725 آتش پیکر

 

بهترین وکیل ملکی را انتخاب کنید!

برای انتخاب بهترین وکیل ملکی باید در ابتدا نیاز خود را به صورت کامل شناسایی کنید! به عنوان مثال اگر شما در تهران به دنبال بهترین وکیل ملکی در شمال تهران هستید، باید با توجه به شرایط پرونده خود نکاتی را در انتخاب بهترین وکیل ملکی در تهران در نظر بگیرید. با توجه به وجود قوانین بسیار زیاد و مقررات پیچیده حاکم بر حوزه دعاوی ملکی، داشتن تبحر و آشنایی کافی با روش های مختلف حل دعاوی ملکی نیازی ضروری و واجب برای وکیل ملکی است.

اگر شما وکیل ملکی نیاوران را پیدا کنید که پرونده خود را به او بسپارید باید از دانش و تسلط او بر انواع دعوای املاک اطمینان خاطر داشته باشید، در غیر این صورت موجبات طولانی و پیچیده تر شدن فرآیند رسیدگی به پرونده را خودتان فراهم کرده‌اید، و مراحل رسیدن به نتیجه مطلوب در روال پرونده را دشوار تر ساخته‌اید. با توجه به پیچیدگی این نوع دعاوی شایسته است که طرفین پرونده برای جلوگیری از تضییع حقوق خود و حفظ منافع خود از یک وکیل ملکی خوب استفاده کنند تا در صورت نیاز بتوانند از مشاوره حقوقی ملکی استفاده کنند.

 

برای مشاوره با وکیل متخصص امور ملکی به کجا مراجعه کنیم؟

وکلای پایه یک خبره و با تجربه دفتر وکالت نیاوران مشهور با پیشینه‌ای درخشان در ارائه مشاوره‌های موثر حقوقی و انجام موفقیت آمیز پرونده‌های متعدد و بعضاً پیچیده دعاوی املاک، اراضی، مستغلات و آپارتمان‌ها، بهره‌مندی از دانش و علم روز، آشنایی کافی با قوانین و مقررات مربوطه، رویه مرسوم دادگاه‌ها و به پشتوانه رزومه‌ای قوی،

بدون تردید بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب شما موکلین محترم در امور دعاوی ملکی، خدمات حقوقی و ثبتی، مشاوره و وکالت در پرونده‌های ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری و دیگر پرونده‌های شما عزیزان با موضوعات گوناگون هستند.

همچنین طرفین قراردادهای خرید و فروش و نقل و انتقال املاک می‌توانند برای مشاوره و تهیه و تنظیم و امضاء قراردادهای ملکی خود از وکیل متخصص امور ملکی منطقه 1 تهران استفاده نمایند.

 

جهت اخذ مشاوره امور ملکی از بهترین وکیل ملکی نیاوران، می‌توانید با گروه حقوقی پرشیا در تماس باشید: تلفن : 26852793-021   /   همراه : 09122714725 آتش پیکر

 

وکیل ملکی نیاوران

بهترین وکیل ملکی در نیاوران، یکی از خدماتی که گروه حقوقی پرشیا در نیاوران و تمامی نقاط شمال تهران به موکلین خود ارائه می‌دهد، وکالت در حوزه املاک برای خرید و فروش، رهن، اجاره، مشارکت و… می‌باشد علت اینکه دعاوی ملکی در شمال تهران به نسبت دیگر نقاط تهران به صورت گسترده و پیچیده تر می‌باشد.

وجود اختلاف قیمت و ارزش بالای این املاک به نسبت دیگر نقاط تهران می‌باشد این ارزش بالای املاک در این مناطق باعث می‌‌شود که کوچک ترین مسائل بر نحوه قیمت گذاری و یا معامله این املاک تفاوت ایجاد کند.

معمولا بیشتر این دعاوی در خصوص املاکی است که به صورت مشاع در این مناطق انجام می‌شوند، بوجود می‌آید؛ اهمیت حضور وکیل متخصص املاک در این دعوی باعث می‌‌شود که پیش از عقد قرارداد، زمان قرارداد، در زمان ساخت و یا در زمان بهره برداری از این مشارکت، طرفین قرارداد به صورت دقیق و از پیش تعیین شده هم از نظر توافق طرفین و هم از نظر مواضع قانونی بتوانند به حق و حقوق خود دست پیدا کنند و هیچ گونه مشکل بوجود نیاید.

شراکت و ساخت ملک مشاع دارای قوانین متعددی می‌باشد که با حضور بهترین وکیل ملکی شمال تهران این حد و حدود به صورت دقیق بررسی و با توافق طرفین امضاء می‌شود. برای آشنا شدن با قوانین ملک مشاع از زبان وکیل ملکی، می‌توانید به صفحه فروش ملک مشاع که در موارد فوق به آن اشاره شد مراجعه کنید.

 

سخن پایانی

همانطور که با اهمیت ملک و ارزش املاک و مستغلات چه برای خرید و فروش و چه برای ارائه تضمین آشنا شدید، پیش از هر اقدام برای ملک خود و یا پیگیری حق و حقوق خود در دادگاه باید از طریق بهترین وکیل ملکی اقدام به تنظیم قرارداد و یا ارائه دادخواست به مراجع قانونی کنید.

برای انجام هرگونه اقدامات برای ملک و این چنین دارایی های با ارزش خود می‌توانید با بهترین وکیل ملکی شمال تهران در گروه حقوقی پرشیا در ارتباط باشید تا پیش از انجام معاملات ملکی و یا دریافت پاسخ سوالات حقوقی خود بهترین تصمیم های قانونی را اتخاذ کنید که در آینده مشکلات ملکی گریبان گیر دارایی های شما نشود.

برای دریافت مشاوره به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین و تلفنی با گروه پرشیا می‌توانید با با وکلای گروه حقوقی پرشیا در نیاوران با شماره های تلفن : 26852793-021   /   همراه : 09122714725 از ساعت 9 الی 17 به صورت حضوری و از ساعت 9 الی20 به صورت آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

14 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  تنظیم قرارداد رهن خونه باید توسط وکیل حقوقی بررسی بشه یا ضمانت دفتر املاک کافیه برای امضا کردن؟

  1. سلام
   بحث ضمانت دفتر املاک با بررسی توسط وکیل دو امر مجزا هستند.
   دفاتر املاک مجوز های لازم برای انجام معاملات را دارند و اگر مشکلی بوجود بیاید به عنوان مسئول معامله مشکل را برطرف می‌کند.
   بررسی های وکیل به جهت نظارت بر شرایط و نحوه قرارداد می‌باشد که از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد چرا که تمامی معاملات به صورت نقدی و یا یکجا انجام نمی‌شوند وجود وکیل در قرارداد های پیچیده و یا با ارزش بالا امری کامل ضروری است.

 2. باسلام پدرم 40 سال پیش ملکی را به طور رسمی از فردی خریده و اکنون فردی که نوه برادرش است مدعی است که باید پدرم یک اقرارنامه عادی که توسط آن فرد تنظیم شده را امضا کند و اقرار کند که این ملک متعلق به برادرش هم بوده و با توجه به اینکه چندین بار اقدام به تهدید و ارعاب پدرم کرده و چون از اساس این موضوع کذب است پدرم این اقرارنانه عادی را که نوه برادرش علیه او تنظیم کرده را امضا نکرده و اکنون پس از گذشت پنج سال یکی از آشنایان آن فرد پیغام آورده که این فرد سال گذشته از غفلت پدر سالخورده ما (83)سال سن استفاده کرده و به لطایف الحیل امضا پدرم را بر روی آن اقرارنامه عادی گرفته و مدعی شده به محض اینکه پدر ما از دنیا برود این اقرارنامه را در دادگاه به جریان می اندازد اگر واقعا این ادعایش،درست باشه و امضای پدرمان را گرفته باشد و بعد از فوت پدرمان آن را نشان دهد ما چه باید بکنیم

  1. با سلام خدمت کاربر محترم ، چنانچه شخص مذکور از ضعف نفس پدر شما سو استفاده کرده باشند ، میتوانید از ایشان شکایت کیفری بعمل اورید . و یا اینکه دادخواست اثبات محجوریت مطرح نماید.

 3. با سلام
  برای تنظیم قرارداد حتما باید وکیل ملکی رو به عنوان نماینده و مشاور همراه خود داشته باشیم؟

  1. با سلام خدمت شما کاربر عزیز
   در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم که وجود وکیل پایه یک دادگستری تحت عنوان وکیل ملکی در زمان انعقاد قرارداد باعث می‌شود که روند تنظیم قرارداد و امضای عهد و پیمان مابین طرفین، تمامی نکات و جزئیات قانونی بررسی شود تا از زمان انعقاد قزارداد تا به انتهای قرارداد هیچ گونه ابهام و بی قانونی صورت نگیرد

 4. سلام
  وقتی که یک وکیل رو به عنوان نماینده به دادگاه معرفی میکنم دیگه نیازی به حضور من در دادگاه نیست؟

  1. با سلام
   در بیشتر مراحل دادگاه، وکیل شما کارهای دادگاهی و قانونی پرونده را انجام میدهد ولی متناسب با مشکل، در بعضی از مواردحضور شما الزامی می‌باشد تا با امضای شما، ادامه ی مسیر دادگاه توسط وکیل شما انجام شود

 5. سلام خسته نباشید آیا وظایف وکیل ملکی با وکیل پایه یک دادگستری متفاوت است؟

 6. سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از شما مطالب رو خیلی خوب توضیح دادین قبل از تماس گرفتن مشکلم برطرف شد 🙂

  1. سلام
   گروه حقوقی پرشیا تمامی مطالب را به صورت کامل و گسترده برای تمامی کاربران فراهم می‌کنند تا با تمامی جزئیات و قوانین وضع شده در مورد مسائل مطرح آشنا شوید
   رضایت کاربران مایه مسرت گروه ما می‎‌باشد

 7. سلام برای ابطال سند چه مدارکی رو باید به دادگاه ارائه کنم تا ثابت بشه مالک اصلی من هستم؟

  1. سلام برای آشنایی با مدارک مورد نیاز در خصوص ابطال سند و اثبات مالکیت خود، میتوانید از طریق صفحه ابطال سند سایت مدارک مورد نیاز رو بررسی و در صورت نیاز مشاوره و یا دریافت پاسخ سوالات خود، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با وکلای ما تماس حاصل فرمایید

 8. سلام خسته نباشید
  من میخوام از مستاجرم شکایت کنم چون اجاره رو هر ماه با تاخیر پرداخت می‌کنه
  سوالم اینه که تاخیر در پرداخت اجاره قابل شکایت هستش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121406834

10دقیقه مشاوره حقوقی رایگان!